Sistemin Değil, Matematik Dilinin Konuşulduğu Bir Toplantı

 

31 Mayıs - 02 Haziran 2012 Eğitim Odağında Artvin Sempozyumu bünyesinde ilimize gelen Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat ALTUN tarafından Artvin Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ aracılığı ile ilimiz Merkez ilçe matematik öğretmenlerine “Matematik Öğretiminde Yeni Yaklaşımlar ve Artvin Özelinde Eğitim Durumu” konulu seminer düzenlendi.

Bilim Şenliği Yapıldı

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Bilim Şenliği 06.06.2012 tarihinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda Merkez İlçe ve diğer İlçelerden gelen okulların katılımıyla yapıldı.

Resim ve Müzik Şenliği

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü İşbirliği ile düzenlediği Birinci Resim ve Müzik Şenliği 05.06.2012 tarihinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda Merkez İlçe ve diğer İlçelerden gelen ilköğretim okullarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Artvin Halk Eğitimi Merkezinin Yılsonu Etkinlikleri

 

Artvin Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü’nün sergisinin açılışına, Artvin Valisi Sayın Necmettin KALKAN, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ, Şube Müdürleri, merkezden ve ilçelerden gelen misafirler, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güreşçilerimizden İl Milli Eğitim Müdürümüze Ziyaret

 

31 Mayıs 2012 Perşembe günü, 2011 yılında Serbest Minder Türkiye Şampiyonası´nda 2. olan Ahmet SUCU, Grup Şampiyonası´nda 1. olan Veysel KAMACI, Grup Şampiyonası´nda 2. olan Ömer UYUMAZ İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ´ı makamında ziyaret etti.

7 – 19 Yaş Aile Eğitimi

 

Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık görevini yürüten Uğur YILDIRIM, Milli Eğitim Bakanlığı ve Unicef’in yürüttüğü proje kapsamında, Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 7 – 19 Yaş Aile Eğitim programını ...

Eğiticilerin Eğitimi ve AYPOP Ödülleri

 

30 Mayıs 2012 Çarşamba günü saat 15.00´te İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ´ın açılış konuşmasıyla başlayan program, NLP Uzmanı, yazar, eğitmen ve danışman Ramazan VAROL´un yönetici ve öğretmenlere yönelik olan Eğitim Yönetimi ve İletişim konulu sunumlarıyla devam etti.

Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü İlkleri Yapmaya Devam Ediyor

 

30.05.2012 Çarşamba günü saat 13.00´te Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi´nde İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ´ın açılış konuşmasıyla başlayan program, NLP Uzmanı, yazar, eğitmen ve danışman Ramazan VAROL´un 12. sınıf öğrencilerine yönelik Sınav Stresini Yenme ve Motivasyon konulu sunumlarıyla devam etti.

NLP Uzmanından Etkili Seminer

 

30 Mayıs 2012 Çarşamba günü saat 09.00´da Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi´nde İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ´ın açılış konuşmasıyla başlayan program, NLP Uzmanı, yazar, eğitmen ve danışman Ramazan VAROL´un 8. sınıf öğrencilerine yönelik Sınav Stresini Yenme ve Motivasyon konulu sunumlarıyla devam etti.

YUSUFELİ ÖĞRENCİLERİYLE ENGELLER ENGELLENDİ

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ÖDES kapsamında finanse ettiği, Artvin Valiliğinin koordinasyonunda, Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yürütücülüğünü yaptığı “Engelliliğin Engellenmesine Duyarlı Bir Nesil Projesi”  Yusufeli ilçesi liselerinde verilen seminerlerle tamamlandı.

Okul Öncesi Şenlikleri Devam Ediyor

 

Okul öncesi şenliği kapsamında, Artvin merkezde bulanan Milli Egemenlik Anaokulu, Çoruh İlköğretim Okulu ve Atatürk ilköğretim Okulu anasınıflarının katılımı ile hazırlanan sergi ve sınıfların dans gösterileri sunuldu.

Merkez İlçe Kitap Tanıtım Yarışması Ortaöğretim Kategorisinde Yapıldı

 

Kitap Tanıtım Yarışması 23.05.2012 Çarşamba günü ortaöğretim kademesiyle devam etti. Program İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ´ın kitabın ve kitap okumanın önemini belirten konuşmasıyla başladı.

Yusufeli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce Yılsonu Sergisi Açıldı

 

2011-2012 Eğitim Öğretim yılı 22.05.2012 Salı günü, Yusufeli Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin yapmış olduğu ürünlerden oluşan, yıl sonu sergisi açıldı.

Merkez İlçe Kitap Tanıtım Projesi Devam Ediyor

 

Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığını geliştirmek, öğrencilerimize kitap okuma sevgisini ve analiz etme becerisini kazandırmak amacıyla ilköğretim birinci ve ikinci kademe öğrencilerimize yönelik 22.05.2012 tarihinde Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi´nde kitap tanıtım yarışması düzenledi.

İstanbul Dudullu Sanayi Bölgesi Başkanlığı, Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Otobüs Tahsis Etti

 

İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere yarım otobüs tahsis edildi.

Okul Öncesi Yılsonu Şenlikleri Başladı

 

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Öncesi Eğitim Şenliği Artvin Merkezde bulunan anaokulları ve ilköğretim bünyesinde yer alan anasınıflarının katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu.

Uluslar Arası Eğitim Metotları Proje Yarışması (EMEPYA)

 

Uluslar Arası Eğitim Metotları Proje Yarışmasında ilimizi başarıyla temsil eden, Merkez Gazi İlköğretim Okulu Türkçe öğretmeni İbrahim BÜLBÜL ve Şavşat Atatürk İ.O FEN ve Teknoloji öğretmeni Ahmet BÜLBÜL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YANMAZ´ı makamında ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdiler.

19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

 

19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı´nın 93. Yıldönümü kutlamaları Artvin Atatepe´de gerçekleştirildi.

Borçka ve Murgul Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergisini Açtı

 

Murgul ve Borçka İlçesi Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu kursiyerlerince imalatı gerçekleştirilen ürünlerden oluşan Yılsonu Sergisi’nın açılışı 17/05/2012 tarihinde gerçekleştirildi.

Ardanuç Engelleri Aştı

 

Artvin Valiliği koordinasyonunda, Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürütücülüğünü yaptığı “Engelliliğin Engellenmesine Duyarlı Bir Nesil Projesi” 18 Mayıs 2012 tarihinde Ardanuç ilçesi lise öğrencileriyle buluştu.

12 Yıllık Zorunlu Eğitime Yönelik Uygulamalar ve Taşımalı Eğitimle İlgili, İlçe Milli Eğitim Müdürleri İle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

 

18.05.2012 Cuma günü saat 10.00’da ilçe milli eğitim müdürleri ile 12 Yıllık Zorunlu Eğitime Yönelik Uygulamalar ve Taşımalı Eğitimle İlgili, İlçe Planlama komisyonlarının çalışmalarını değerlendirme toplantısı yapıldı.

Ardanuç ve Şavşat Halk Eğitim Merkezi Yılsonu Sergisi

 

16 Mayıs Çarşamba günü saat 10:00'da Ardanuç Halk Eğitimi Merkezi ve saat 14:00'da Şavşat Halk Eğitimi Merkezi tarafından, yıl boyunca yapılan ürünlerin sergisi açıldı.

"Bu Benim Eserim" Proje Yarışması

 

Artvin Şavşat Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerince hazırlanan Fen ve teknoloji projesi, 86234 proje içerisinde ikinci elliye kalma başarısını göstermiştir.

Arhavi ve Hopa Halk Eğitim Merkezi Ve ASO Yılsonu Sergisini Açtı

 

Artvin Halk Eğitimi sergileri ilk olarak Arhavi'de açıldı. 10 Mayıs Perşembe günü saat 10:00'da Arhavi Halk Eğitimi Merkezi ve ASO, saat 14:00'da Hopa Halk Eğitimi Merkezi ve ASO tarafından, yıl boyunca yapılan ürünlerin sergisi açıldı.

Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı'ndan Okullarımıza Destek

 

Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Eyüpoğlu'dan Okullarımıza Destek

Engelliliğin Engellenmesine Duyarlı Bir Nesil Projesi Şavşatlı Öğrencilerle Buluştu

 

Yürütücülüğünü Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı, ÖDES kapsamında Artvin Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan Engelliliğin Engellenmesine Duyarlı Bir Nesil Projesi 10-11 Mayıs 2012 tarihlerinde Şavşat ilçesi lise öğrencileriyle buluştu.

Dudullu OSB Eser Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

 

Artvin Valiliği ile İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi işbirliği ile düzenlenen “Mustafa Kemal’i Anlamak” konulu fikir ve proje yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Zirvedekilerle İlk Buluşma Yapıldı

 

Zirvedekilerle Buluşma Hizmetiçi Eğitim Programı Kapsamında “Protokol Kuralları, Eğitimde İnovasyon ve Başarı 1, İş Ortamında Doğru İletişim ve Verimlilik Artışı, İnovatif Düşünme Becerileri, Eğitimde İnovasyon ve Başarı 2, İnsan Kaynakları Yönetimi...

Sayın Valimiz Necmettin KALKAN, Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

 

08.05.2012 Salı günü Sayın Valimiz Necmettin Kalkan, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ´ı makamında ziyaret etti.

"AYPOP Nisan Ayı Birincileri"

 

Ayın Yüksek Performanslı Okulu Projesi (AYPOP) Kapsamında Artvin Merkez İlçe Okullarımız Arasında Yapılan Değerlendirme Sonucunda Artvin Atatürk İlköğretim Okulu ve Artvin Fen Lisesi, Nisan Ayı Birincileri Seçilmiştir.

Karadeniz Bakır İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Sınıf Gazetesi

 

30.04.2012 Pazartesi günü sınıf öğretmenleri Hilal KESKİN ile birlikte Kardelen AKYÜZ ve Furkan DEMİRCİ, İl Milli Eğitim Müdürümüzün röportajının da yer aldığı sınıf gazetesini sunarak ziyarette bulundular.

İLKSAN Artvin Merkez İlçe Temsilciliği Seçimi Yapıldı

 

Türkiye genelinde aynı anda yapılan "İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı” seçimlerinde tatlı bir rekabet yaşandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ TRT´de

 

30.04.2012 Pazartesi günü saat 11:40’da Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ Erzurum’dan gelen TRT muhabirlerinin sorularını canlı yayında cevapladı.

Çoruh İş Okulu, Artvin Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi´nin Açılışı

 

27/04/2012 Cuma günü saat 10.00´da Sayın Vali Necmettin KALKAN, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ, çok sayıda yönetici ve vatandaşımızın katılımıyla, Sayın Vali Necmettin KALKAN Çoruh İş Okulu ile Artvin Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi´nin açılışını gerçekleştirdi.

Engelliliğin Engellenmesine Duyarlı Bir Borçka

 

Proje ekibi Borçka Şehit Savaş Gedik Lisesi ve ardından Borçka Anadolu Lisesi' nde öğrencilerin engellilik konusundaki farkındalık düzeylerini artırma amaçlı bilgilendirme seminerlerini gerçekleştirdiler.

Minik Öğrenciler Kukla Gösterisi İle Hem Eğlendiler, Hem de Öğrendiler

 

Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü ARTBAP kapsamında “Papi’ nin Maceraları” adlı bir kukla gösterisi gerçekleştirdi.

Anadolu Lisesine Ziyaret

 

24.04.2012 Salı günü Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ, İl Eğitmenler Denetmenleri Başkanı Tahsin Albay ve Şube Müdürü Mustafa Yüksel ile birlikte Anadolu Lisesini ziyaret etti.

İş Makinaları Kursu Tamamlandı

 

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün İl Özel İdaresi ve İşkur Müdürlüğü ile işbirliği halinde Artvin Halk Eğitimi Merkezi ve “ASO” Müdürlüğü’nü bünyesinde açtığı iş makineleri kursu tamamlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Törenlerle Kutlandı

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk Anıtı´na çelenk sunulmasıyla başladı. Artvin Valisi Necmettin KALKAN, İl Jandarma Komutanı Albay Alper SIR, Artvin Belediye Başkanı Emin ÖZGÜN ile birlikte törene katılan halkı ve öğrencileri selamlayarak bayramlarını kutladılar.

Şavşat Atatürk İlköğretim Okulu Ankara Yolunda

 

Açılışını 10.04.2012 günü Erzurum Valisi Sebahattin ÖZTÜRK’ün yaptığı Bölge Sergisi, sergilenen 52 projeye İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah BİLGE’nin katılım belgeleri ve ödüllerini vermesinin ardırdan sona erdi.

5. Sınıf Öğrencisi Büşra BAYRAK Milli Eğitim Müdürü Oldu

 

20.04.2012 Cuma günü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Vakıfbank İlköğretim Okulu Müdürü Efrahim ÜLKER, sınıf öğretmeni Güner GÜNDOĞDU, 3/A sınıfı öğrencisi Berfin ALTINTAŞ, 4/B sınıfı öğrencisi Altu Efe YALÇIN,5/B sınıfı öğrencisi Büşra BAYRAK, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YANMAZ´I makamında ziyaret ederek Milli Eğitim Müdürümüze çiçek sundular.

Gürcistan Acara Eğitim Bakan Yardımcılarından Milli Eğitim Müdürlüğüne Ziyaret

 

Gürcistan Acara Eğitimden sorumlu Bakan Yardımcısı Aida ABUSERİDZE, Kültür Bölümü Başkanı İrine SURMANİDZE ve Kültürel Varlıkları Koruma Ajansı Direktörü Tengiz TSINTSADZE Artvin’deki Halk Eğitimi Merkezlerini görmek ve yapılan kurs çalışmalarıyla ilgili fikir almak için ...

Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Haftası Programını Sundu

 

18.04.2012 tarihinde saat 18.30 da Ahmet Hamdi TANPINAR Kültür Merkezinde “Kutlu Doğum Programı yapıldı.

DYNED İngilizce Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

 

19.04.2012 Perşembe günü saat 11.00´de Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemal YAVUZ önderliğinde 7 Mart İngilizce Öğretmeni Şehmuz BULUT´un sunumuyla “DYNED İngilizce Eğitimi Sistemi 2. Dönem Bilgilendirme Toplantısı” yapıldı.

Okul Sütü Akıl Küpü

 

“Okul sütü akıl küpü” projesi ile ilgili toplantı 19.04.2012 Perşembe günü saat 10.00´da öğretmenevinde gerçekleştirildi. Şube Müdürü Şakir FAZLIOĞLU´nun başkanlığında Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Yiyecek ve İçecek Alanı Öğretmeni Barış ÖZCAN´nın sunumuyla devam eden toplantıya tüm ilköğretim okullarının müdürleri katıldı.

Belediye Başkanı Emin ÖZGÜN'den Ziyaret

 

18.04.2012 Çarşamba günü saat 11.00´da Sayın Belediye Başkanı Emin ÖZGÜN, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ´ı makamında ziyaret etti.

İl Genelinde Performans Takip Sınavı Yapıldı

 

18.04.2012 Çarşamba günü saat 10.00´da Artvin İl genelinde 4-5-6-7-8-9-10-11. sınıflara performans takip sınavı yapıldı.

Şavşat Atatürk İlköğretim Okulu Ankara Yolunda

 

Açılışını 10.04.2012 günü Erzurum Valisi Sebahattin ÖZTÜRK’ün yaptığı Bölge Sergisi, sergilenen 52 projeye İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah BİLGE’nin katılım belgeleri ve ödüllerini vermesinin ardırdan sona erdi.

Vakıfbank İlköğretim Okulu´na Ziyaret

 

Sayın Valimiz her hafta bir okul ziyareti yapmaya devam ediyor. 17 Nisan 2012 Salı günü, saat 09.30´da Sayın Vali Necmettin KALKAN, Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemal YAVUZ Vakıfbank İlköğretim Okulu´na ziyarette bulundu.

7 Mart İlköğretim Okulunda Bir İlk

 

7 Mart İlköğretim Okulu bir ilke imza atarak, Kütüphane Kulübünün yönetiminde 6, 7 ve 8. sınıflar arasında “Kitap Tanıtım Yarışması” düzenledi. Şube Müdürü Mustafa YÜKSEL ´in katıldığı yarışma Okul Müdür Vekili Ali KABLAN´ın açılış konuşmasıyla başlayıp, Sümeyra TOZLU´nun sunumuyla devam etti.

DOKA’dan Milli Eğitim Müdürümüze Ziyaret

 

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Artvin Yatırım Destek Ofisi (YDO) uzmanları Koordinatör Berna KİRİŞ TURNA ve Uzman Burhan YAZICI, 06/04/2012 tarihinde Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ´ı makamında ziyaret etti.

Uzaktan Hizmetiçi Eğitim Başarılı Oldu

 

Milli Eğitim Bakanlığı idari işlerden eğitim öğretime kadar birçok alanda teknolojiyi etkin kullanma yolunda çok önemli mesafeler kat etti. Gelişen teknolojinin sunduğu imkânlardan biri de hizmetiçi eğitim uygulamalarında uzaktan eğitim teknolojilerinin kullanılmasıdır.

Ailem Eğitimde Geleceğim Güvende

 

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Kültürel Eğitimler ve Faaliyetler Grup Başkanlığı, Aile Eğitim Birimi´nde görev yapmakta olan Meryem GÜNDOĞDU ve Yusuf SAYIN 04.04.2012 Çarşamba günü program tanıtımı ve il hakkında bilgi edinmek için Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YANMAZ´ı makamında ziyaret ettiler.

Milli Eğitim Müdürlüğünden Nevzat GÜVEN´e Plaket

 

Artvin Başarıyı Arttırma Projesi Kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ aracılığıyla Uzman Abdülkadir ÖZTEKİN’in, Artvin İlinde ve İlçelerinde görev yapmakta olan öğretmenlerimize “ Anlayarak Hızlı Okuma” kursu...

Engelliliğin Engellenmesine Duyarlı Bir Nesil Projesi Hopa Gençleriyle Buluştu.

 

Ödes kapsamında hazırlanan ve Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü lise öğrencilerini bilinçlendirme ve farkındalıklarını arttırmaya yönelik proje bilgilendirme seminerlerine Hopa ilçesi liselerinde başlandı.

Comenius Regio Proje Ekibi Ülkelerine Döndü

 

Milli Eğitim Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi Şube Müdürü Mustafa Yüksel, İngilizce Öğretmenleri Aybike KURT GÜLTEKİN ve Aslı KIZILKAYA’nın hazırlayıp, yürüttüğü Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Comenius-Regio...

Kız Meslek Lisesi Öğrencilerinden Almanya Dönüşü Müdürlüğümüze Ziyaret

 

Kız Meslek Lisesinde öğrenim görmekte olan 14 öğrencimiz el sanatları öğretmeni Nuray GÜMÜŞ, rehberlik ve psikolojik danışman öğretmeni Devrim ÖZBAYRAK gözetiminde 11 Mart 2012 tarihinde, Avrupa Birliği Projeleri Kapsamında...

Artvin Valisi Necmettin KALKAN Okul Ziyaretlerine Başladı

 

Milli Eğitim Müdürlüğümüz her hafta bir okul ziyaretini gerçekleştiriyor. 2 Nisan 2012 Pazartesi günü, saat 10.30´da Sayın Vali Necmettin KALKAN, Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemal YAVUZ, Kazım Karabekir Anadolu Lisesine ziyarette bulundu.

İl Genel Meclis Başkanından Mustafa YANMAZ'a Ziyaret

 

Artvin İl Genel Meclis Başkanı Hasan TEMİZ 02.04.2012 Pazartesi günü...

Engelliliğin Engellenmesine Duyarlı Bir Murgul

 

ÖDES kapsamında yürütülen Engelliliğin engellenmesine Duyarlı Bir Nesil Projesi Ekibi Murgul ilçesindeydi.

İl Milli Eğitim Müdürümüzden YGS Açıklaması

 

Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ, 1 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olan "Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı" (YGS) öncesinde, sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi. YANMAZ öğrencilere hitaben...

Öğrencilerden İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ'a Ziyaret

 

Yeni mahalle ilköğretim Okulu Müdürü Özcan KÖSE, Okul Aile Birliği Başkanı Ayşe YAVUZ DİNÇ, Okul Aile Birliği Üyelerinden Tuncay KESKİN, Sevgi EREL...

Milli Egemenlik Anaokulu Öğrencisi Elif Sude DURSUN´a Tekerlekli Sandalye

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz, doğum sırasında oksijensiz kaldığı için hastalanan ve bundan dolayı da yürüme engeli bulunan Elif Sude DURSUN ´a tekerlekli sandalye hediye etti.

İl Yürütme Kurulu ARTBAP ve AYPOP Projeleri Tanıtım Toplantısı Yapıldı

 

28 Mart 2012 tarihinde Artvin Valiliği Çoruh Toplantı Salonunda Sayın Valimiz Necmettin KALKAN `ın başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ, Artbap İl Yürütme Kurulu Üyeleri ile Merkez İlçede Faaliyet gösteren İlköğretim ve Ortaöğretim Okul Müdürleri...

Okul Öncesi Minikler Tiyatro Gösterisi İle Doyasıya Eğlendiler

 

Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Artvin’ de Başarıyı Artırma Projesi (ARTBAP) kapsamında 2006 doğumlu öğrencilerin % 100 e ulaşması hedeflenmektedir.

Comenius Regio Proje Ekibi Artvin´de

 

27/03/2012 tarihinde AB projesi kapsamında Romanya´dan gelen Petrescu FLORİN, Yıldız CORNELİA, Marin DANİELA, Corina CONSTANTA,Tudor ILIEANA, Marin FLORİAN, ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ’ı makamında ziyaret ettiler...

Milletvekili İsrafil KIŞLA, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz´ı Ziyaret Etti

 

Artvin Ak Parti Milletvekili İsrafil KIŞLA, Artvin İl Başkanı Erkan BALTA, Artvin İlçe Başkanı Nizamettin ALKAN, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ’ı makamında ziyaret ettiler.

Atatürk İlköğretim Okuluna Beyaz Bayrak Verildi

 

Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü denetim elemanlarınca yapılan denetimde Atatürk İlköğretim okulu temizlik ve hijyen kurallarına uygun bulunduğundan “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanmıştır.

HİJYEN SEMİNERİ VERİLDİ

 

24.25/03/2012 tarihleri arasında Gazi İlköğretim Okulunda hizmetlilere okulda hijyen seminerine Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ, Şube Müdürü Şakir FAZLIOĞLU, Okul Müdürü Varol TOSUN ve Artvin İl Merkezinde görev yapan yarcımcı hizmetler personeli katıldı.

Karadeniz İlköğretim Okulu Öğrencilerinden İl Milli Eğitim Müdürümüze Ziyaret

 

23.03.2012 tarihinde Karadeniz Bakır İlköğretim Okulu 4/C sınıfı öğrencilerinden Kardelen AKYÜZ ve Furkan DEMİRCİ İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ ´a çiçek sundular, kısa bir sohbetin ardından öğrenciler sınıf gazetelerinde yayınlamak için YANMAZ ile röportaj yaptılar.

EĞİTİM HER ENGELİ AŞAR

 

Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ Başkanlığında, Şube Müdürü Şakir FAZLIOĞLU, Gazi İlköğretim Müdürü Varol TOSUN, Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Hatice Nur ERSÖZ ve Gazi İlköğretim Okulu öğretmenleri...

Atatürkçü Düşünce Derneğinden Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ´a Ziyaret

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ahmet BİBER, Belediye Meclis Üyesi Nermin ALBAYRAK, Emekli Öğretmen Öznur AY, Cemal ULUTÜRK...

Artvin İl Genelinde 12. Sınıflara YGS´nın Provası Yapıldı

 

Artvin İl Genelinde 22 Mart 2012 Perşembe günü 12. sınıflara YGS´nin provası yapıldı. Öğrenciler sınav heyecanını yenmeye çalıştılar...

Okullar Hayat Olsun Projesi Protokolü İmzalandı

 

Sayın Valimiz Necmettin KALKANìn başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ, Orman Bölge Müdürü Ömer Naci KAYA ve Belediye Başkanı Emin ÖZGÜN tarafından “Okullar Hayat Olsun Projesi” uygulama protokolü imzalandı.

Engelliliğin Engellenmesine Duyarlı Bir Nesil Projesi Devam Ediyor.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından finanse edilen, Artvin Valiliği Koordinasyonunda, Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Engelliliğin Engellenmesine Duyarlı Bir Nesil Projesi kapsamında...

İl Milli Eğitim Müdürü YANMAZ, İlçe ziyaretlerini Yusufeli İlçesiyle tamamladı.

 

Artvin’in ilçe okullarını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ, Yusufeli’ndeki okul ziyaretleri ile birlikte , Yusufeli Kaymakamı Cumhur DURAN`ı ziyaret etti. 20 Mart tarihinde gerçekleştirilen ziyarete...

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 97. YIL DÖNÜMÜ

 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 97’inci yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

16 Mart Öğretmen Okullarının Kuruluşunun 164. yıl Dönümü Kutlama Programı Anadolu Öğretmen Lisesi Tarafından Kutlandı

 

Program Ahmet Hamdi TANPINAR Kültür Merkezinde Anadolu Öğretmen Lisesi Edebiyat Öğretmenleri Savaş SARI ve Nurcan AY KATIRCI‘nın sunumuyla başladı.

ORTAÖĞRETİM OKUL MÜDÜRLERİYLE TOPLANTI

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ başkanlığında Milli Eğitim Müdürü Teftiş Kurulu Başkanı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları/Şube Müdürleri ve ortaöğretim kurumu müdürleriyle toplantı yapıldı.

Artvin Kız Teknik ve Meslek Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri Danimarka-Kopenhag Yolcusu

 

İlimiz Artvin Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürlüğünün Avrupa Birliği Meslek Eğitim Programı Leonardo Da Vinci Hareketlilik Faaliyet alanı çerçevesinde Muş ili Bulanık ilçesi Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından hazırlanan...

Artvin Gençliği Staj İçin Avrupa'da

 

İlimiz Artvin Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğretmenleri Devrim ÖZBAYRAK ,Nuray GÜMÜŞ ve Trabzon Beşikdüzü Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğretmeni Rukiye YİĞİT SARGUT‘un ortak çalışmaları çerçevesinde...

Aktif İş Kadınları Derneğinden İl Milli Eğitim Müdürümüze Ziyaret

 

Artvin Aktif İş Kadınları Derneği Kurucu Başkanı Sabriye CENGİZ, Denetim Kurul Başkanı Şükriye KOZAN, İl Genel Başkanı Gülseren Günal...

Şavşat İlçe Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YANMAZ, 14 Mart 2012 Çarşamba günü İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Tahsin ALBAY ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa YÜKSEL’le birlikte Şavşat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaretlerini müteakiben İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet BÜYÜK’le birlikte Şavşat Kaymakamı Abdullah KÖKLÜ’yü ziyaret ettiler.

İl Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Yapıldı

 

Program, Valilik Çoruh Toplantı Salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı¹nın ardından Vali Vekili Bahadır GÜNEŞ’in açılış konuşmasıyla başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılında açılan kurslar ve kültürel sosyal faaliyetler hakkında bilgi verdi.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif’i Anma Programı Yapıldı

 

Artvin Anadolu Lisesinin, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulüyle ilgili hazırlamış olduğu program Bilge KARAKAŞ ve Osman BÜYÜKDAĞ’ın yönetiminde açılış konuşmasıyla başladı. Ardından Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Anlayarak hızlı okuma kursu verildi

 

Artvin Başarıyı Arttırma Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ aracılığıyla Uzman Abdülkadir ÖZTEKİN, Artvin ilinde ve ilçelerinde görev yapmakta olan öğretmenlerimize “Anlayarak Hızlı Okuma” kursu verdi.

İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

 

12 Mart İstiklal Marşının Kabülünün 91. yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY'u anma günü amacıyla düzenlenen İstiklal Marşı güzel okuma yarışması yapıldı.

Murgul Ve Borçka İlçeleri Ziyaret Edildi

 

Eğitim-Öğretim faaliyetlerini değerlendirme ve başarıyı arttırmak için, paylaşımda bulunulması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YANMAZ, Müdür yardımcıları Kemal YAVUZ, Bayram BAKIR ve İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Tahsin ALBAY ile birlikte, Murgul ve Borçka ilçelerine giderek ilçe gezilerini sürdürdü.

Artvin'in Kurtuluşunun 91. Yıl Dönümü Kutlandı

 

Tören, Valilik önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

"AĞAÇTAN KİTAPLIKLAR" KONULAN OKULLAR ZİYARET EDİLDİ.

 

Orman Bölge Müdürlüğünün yapmış olduğu, "Bu ağacın meyvesi kitaptır" sloganıyla başlatılan proje kapsamında...

HOPA ve ARHAVİ İLÇELERİ ZİYARET EDİLDİ

 

Eğitim-Öğretim faaliyetlerini değerlendirme ve başarıyı arttırmak için, paylaşımda bulunulması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YANMAZ...

Engelliliğin Engellenmesine Duyarlı Bir Nesil Projesi

 

Artvin Valiliği Koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ÖDES Programı tarafından finanse edilen “Engelliliğin Engellenmesine Duyarlı Bir Nesil Projesi” kapsamında...

Arapça bilgi yarışması yapıldı.

 

İlimiz İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen Arapça bilgi ve etkinlik yarışması, 03.03.2012 Cumartesi günü saat 10:00 da İlimiz Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda yapıldı.

Okul Geçti Eğitimini Tamamlayan Öğrencilere "Okul Geçit Görevlisi Başarı Belgesi" Verildi.

 

Okul geçidi eğitimini başarıyla tamamlayan toplam 40 öğrenciye, “Okul Geçit Görevlisi Trafik Başarı Belgesi” verildi.

2011 – 2012 Eğitim Öğretim yılı 2. Dönemi Ortaöğretim Genişletilmiş Zümre Öğretmenler Kurulu Toplantısı yapıldı.

 

Millî Eğitim Bakanlığı Millî Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği’nin 13. Maddesinde belirtildiği gibi “Yeni hazırlanan programlar ve projelerin uygulanmasını sağlamak, öğretmenlere tanıtmak...

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUSTAFA YANMAZ, ARDANUÇ İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

 

Eğitim-Öğretim faaliyetlerini değerlendirme ve başarıyı arttırmak için, paylaşımda bulunulması amacıyla...

2011 – 2012 Eğitim Öğretim yılı 2. Dönemi İlköğretim Genişletilmiş Zümre Öğretmenler Kurulu Toplantısı yapıldı.

 

Millî Eğitim Bakanlığı Millî Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği’nin 13. Maddesinde belirtildiği gibi “Yeni hazırlanan programlar ve projelerin uygulanmasını sağlamak, öğretmenlere tanıtmak, il ve ilçe düzeyinde uygulamada birlik ve beraberliği, zümre öğretmenleri arasındaki koordinasyonu sağlamak, seminerler düzenlemek” amacıyla...

REHBER ÖĞRETMENLER MESLEKİ PAYLAŞIM TOPLANTISI YAPILDI

 

 

İl/İlçemiz okullarında ve Özel Eğitim Kurumlarında görev yapan rehber öğretmenlerle ...

TAŞIMALI İLKÖĞRETİM UYGULAMASI PLANLAMA TOPLANTISI YAPILDI

 

 

2012-2013 Eğitim Öğretim Dönemine ait Taşımalı İlköğretim Kapsamına alınacak ve çıkarılacak yerleşim birimleri ile taşıma merkezi seçilecek...

Orman ve Su İşleri Bakan'ından "Ağaçtan Kitaplıklar" verildi.

 

 

Orman Bölge Müdürlüğünün yapmış olduğu, "Bu ağacın meyvesi kitaptır" sloganıyla başlatılan proje kapsamında, öğrencilere hem ağaç hem kitap sevgisini aşılamak

amacıyla...

2. DÖNEM OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI.

 

 

İlimiz merkez ilçede bulunan okul müdürleri toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YANMAZ başkanlığında, Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapıldı.

"UYUM EĞİTİMİ" SEMİNERİ TAMAMLANDI

 

 

3 Şubat 2012 de ilimize atanarak 6 Şubat 2012 tarihinden itibaren görevlerine başlayan aday öğretmenlere yönelik “Uyum Eğitimi” semineri Artvin Öğretmen evi eğitim salonunda düzenlenen törenle tamamlandı.

ARTVİN'DE GENÇLER FİLEYİ SALLADI

 

 

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden oluşan ortak komisyonla yapılan Okullar Arası Spor Faaliyetlerinden biri daha sonuçlandı.

İL ZÜMRE BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILDI

 

Eğitim-Öğretim faaliyetlerini değerlendirmek ve başarıyı arttırmaya yönelik uygulamaları

görüşmek üzere, Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ başkanlığında, ilimiz genelindeki

ilçe zümre başkanları ile 15/02/2012 tarihinde Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yapıldı.

 

ARHAVİ BELEDİYE BAŞKANI'NDAN İL MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET

13.02.2012

 

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU ile birlikte Arhavi Belediye Başkan

Yardımcısı Namık KÖSEOĞLU, Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk YILDIZ ve İl Genel Meclis

Üyesi Hakkı AYTOLAN, 13.02.2012 Pazartesi günü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YANMAZ'a hoşgeldin ziyaretinde bulundular.

 

 

ADAY ÖĞRETMENLER UYUM EĞİTİMİNE ALINDI

13.02.2012

 

Uyum eğitimi, merkez ve 7 ilçeye atanan 223 aday öğretmenle, 11.02.2012 Cumartesi

günü saat 10:00’da Sayın Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER’in konuşmalarıyla, "uzaktan

eğitim e-konferans" yöntemi ile merkezde öğretmenevi eğitim salonu ve 7 ilçe e-konferans salonlarında başladı.

 

 

GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

10.02.2012

 

İlimiz İl Eğitim Denetmenleri ile 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılı I. yarıyıl Genel Kurul

toplantısı, Müdürlüğümüz Toplantı salonunda, İl Millî Eğitim Müdürü Sayın

Mustafa YANMAZ başkanlığında yapılmıştır.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YANMAZ başkanlığında Artvin Öğretmenevi

toplantı salonunda toplantı düzenlendi.

03.02.2012

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YANMAZ başkanlığında 3 Şubat 2012 Cuma günü

saat 10.00 da Artvin Öğretmenevi toplantı salonunda toplantı düzenlendi.

 

ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ'NDEN İL MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET

06.02.2012

 

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet DUMAN ile birlikte Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Aydın TÜFEKÇİOĞLU ve Prof. Dr. Fahrettin TİLKİ, 06.02.2012 Pazartesi günü saat 13.30'da İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YANMAZ'a

hoşgeldin ziyaretinde bulundular.

 

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ Mustafa YANMAZ GÖREVE BAŞLADI.

30.01.2012

 

Artvin İl Millî Eğitim Müdürü olarak görevlendirilen Sayın Mustafa YANMAZ 30 Ocak 2012 Pazartesi günü yeni görevine başladı.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü İl Eğitim Denetmenleri Başkanlığı İdari Kadro Stratejik Plan Teşkilat Şeması
Arhavi Ardanuç Borçka Hopa Murgul Şavşat Yusufeli