Artvin Halk Eğitimi Merkezinin Yılsonu Etkinlikleri

Artvin Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü’nün sergisinin açılışına, Artvin Valisi Sayın Necmettin KALKAN, İl Milli Eğitim Müdürü  Mustafa YANMAZ, Şube Müdürleri, merkezden ve ilçelerden gelen misafirler, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Artvin Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürü Sadık ATAMAN “Bir ülkenin kalkınma derecesi eğitimli insanların çokluğuyla orantılıdır. Halk eğitim merkezleri de eğitimde önemli bir yere sahiptir. Bunun bilinciyle hareket ederek açtığımız çeşitli kurslardaki gayretli çabalarımız ve çalışmalarımızla elde ettiğimiz ürünleri sergilemek ve sizlerle paylaşmak için buradayız.” diyerek açılış konuşmasını yaptı.
Açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen usta öğretici Sevda YÜZBAŞIOĞLU duygu ve düşüncelerini dile getiren kendi yazdığı şiiri okudu.


İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa YANMAZ konuşmasında “45 alanda açılan toplam 204 kursumuzdan 1592 kadın, 2383 erkek olmak üzere toplam 3975 kursiyerimiz faydalandı. 675 kadın, 527 erkek kursiyerimiz sertifika almıştır. İlerleyen dönemlerde İşkur ve İl Özel İdaresi ile koordineli çalışmalarımızı geliştirerek, özellikle bayan kursiyerlerimiz başta olmak üzere bütün kursiyerlerimize iş imkanı sağlamak, evlerine maddi destekte bulunmalarına fırsat vermek, bilinçli anne babalar yetiştirerek bilinçli öğrencilere sahip olmak için kurslarımızı zenginleştirmek ve geliştirmek öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Bütün eğitim öğretim çalışmalarımızda bizlerden desteğini esirgemeyen ve her zaman yanımızda olan Sayın Valimize teşekkür etmek istiyorum.” dedi.


Halk oyunları ekibinin renkli gösterisinin ardından Sayın Vali Necmettin KALKAN kursiyerler tarafından hazırlanan serginin açılışını gerçekleştirdi.


Program öğretmenevinde verilen yemek ve müzik dinletisiyle son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü İl Eğitim Denetmenleri Başkanlığı İdari Kadro Stratejik Plan Teşkilat Şeması
Arhavi Ardanuç Borçka Hopa Murgul Şavşat Yusufeli
İl Milli Eğitim Müdürü Eğitim Müfettişleri Başkanlığı İdari Kadro Stratejik Plan Teşkilat Şeması Hizmet Standartları
Akyurt Altındağ Ayaş Bala Beypazarı Çamlıdere Çankaya Çubuk Elmadağ Etimesgut Evren Gölbaşı Güdül Haymana Kalecik Kazan Keçiören Kızılcahamam Mamak Nallıhan Polatlı Pursaklar Sincan Şereflikoçhisar Yenimahalle