Okul Sütü Akıl Küpü

“Okul sütü akıl küpü” projesi ile ilgili toplantı 19.04.2012 Perşembe günü saat 10.00´da öğretmenevinde gerçekleştirildi. Şube Müdürü Şakir FAZLIOĞLU´nun başkanlığında Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Yiyecek ve İçecek Alanı Öğretmeni Barış ÖZCAN´nın sunumuyla devam eden toplantıya tüm ilköğretim okullarının müdürleri katıldı.


Barış ÖZCAN yaptığı sunumda “Okul sütü programı Ulusal Süt Konseyi, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ortaklaşa olarak yürütülecek olan bu proje tüm ilköğretim okullarının 1-2-3-4-5. sınıflarında, anaokullarında, anasınıflarında ve birleştirilmiş sınıflarda uygulanacaktır. “ dedi. Ardından “sağlıklı ve dengeli beslenme, çocukların gelişiminde ve eğitim hayatlarında önemli bir etkendir. Süt karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve mineraller bakımından oldukça zengin bir besin maddesidir. Günlük olarak yeterli miktarda süt tüketimi, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, dişlerin ve kemiklerin sağlıklı gelişimi açısından önemlidir.” diyerek sütün ne denli önemli olduğunu vurgulayan ÖZCAN bu proje kapsamında öğrencilerimize her gün 200 ml uzun ömürlü kutu süt dağıtılacağını vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü İl Eğitim Denetmenleri Başkanlığı İdari Kadro Stratejik Plan Teşkilat Şeması
Arhavi Ardanuç Borçka Hopa Murgul Şavşat Yusufeli
İl Milli Eğitim Müdürü Eğitim Müfettişleri Başkanlığı İdari Kadro Stratejik Plan Teşkilat Şeması Hizmet Standartları
Akyurt Altındağ Ayaş Bala Beypazarı Çamlıdere Çankaya Çubuk Elmadağ Etimesgut Evren Gölbaşı Güdül Haymana Kalecik Kazan Keçiören Kızılcahamam Mamak Nallıhan Polatlı Pursaklar Sincan Şereflikoçhisar Yenimahalle