ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü' ne Yönelik Olarak Emekli Öğretmenlerimize Vefa Ziyareti Gerçekleştirildi

24 Kasım Öğretmenler Günü' ne Yönelik Olarak Emekli Öğretmenlerimize Vefa Ziyareti Gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri ACAR, 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne yönelik şehit öğretmenlerin kabir ziyaretleri ve emekli öğretmenlere vefa ziyareti etkinliği kapsamında emekli öğretmenler İslam ÖZKAN ve Orhan SEVİM' i evlerinde ziyaret etti.

Emekli öğretmen İslam ÖZKAN' ı Ahlat Köyü' ndeki evinde ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri ACAR' a İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Cüneyt KAMACI ve Recep KAYA, Milli Egemenlik Anaokulu Müdürü Ertürk SEÇGÜN ve öğretmenleri eşlik etti. Çalıştığı dönemlerde İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR' la birlikte eğitim camiasında derin izler bırakan emekli öğretmenimiz anılarını paylaşırken duygulu anlar yaşadı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri ACAR konuşmasında; " Sizin gibi tecrübeli öğretmenlerden aldığımız ilhamla, sizin yol göstericiliğinizde yürüttüğümüz bu kutsal mesleği icra ederken siz bize her zaman ışık saçacaksınız. Biz emekli öğretmenlerimizi hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız. Sizden aldığımız eğitim meşalesini biz de gelecek kuşaklara aktarırken sizin bilgi ve deneyimlerinize her zaman ihtiyacımız var. Sizlere büyük vefa borcumuz var, iyi gününüzde kötü gününüzde hep yanınızda olacağız. " ifadelerinde bulundu.

Ziyaretlerini bu sene içerisinde emekli olan öğretmenimiz Orhan SEVİM' le sürdüren İl Milli Eğitim Müdürümüz Fahri ACAR' a İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Cüneyt KAMACI ve Recep KAYA ile öğretmenimizin idarecilik görevini devrettiği Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yücel ŞEKER, okul öğretmenleri ve öğrencileri eşlik etti. Emekli öğretmen Orhan SEVİM, bu anlamlı gün vesilesiyle kendisini unutmayan İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ederken, öğrencilerden ayrı geçirdiği ilk öğretmenler günü olduğunu bu nedenle bu ziyaretin kendisi için çok büyük anlam taşıdığını ifade etti. İl Milli Eğitim Müdürü ACAR konuşmasında, "Sizler yalnızca 24 Kasımlarda değil, her zaman değerlisiniz. Bir yıl daha öğretmenler gününü birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öğretmenliğe emek vermiş, bu toplumun evlatlarını yetiştirmek üzere kendisini feda etmiş kıymetli öğretmenlerimizle bir arada olmaktan dolayı büyük onur duyuyorum. Kurumumuzun kapıları emektar öğretmenlerimize her zaman açıktır." dedi.

Emekli öğretmenlerimize hediye ve çiçek takdimlerinden sonra ziyaretler sonlandırıldı. 

21-11-201921-11-201921-11-201921-11-201921-11-201921-11-201921-11-201921-11-201921-11-2019

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.