ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Artvin Milletvekili Sayın Erkan BALTA'dan Hopa Halk Eğitimi Merkezine Ziyaret

Artvin Milletvekili Sayın Erkan BALTA, Hopa Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünü ziyaret ederek, tek kullanımlık maske üretimi yapılan atölye ile Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 28 Mayısta internet üzerinden online olarak ziyarete açılarak tüm Türkiye'ye örnek olan yıl sonu el sanatları sergisini ziyaret etti.
Artvin Milletvekili Sayın Erkan BALTA'dan Hopa Halk Eğitimi Merkezine Ziyaret

Halk Eğitimi Merkezlerinin her yıl eğitim öğretim dönemi sonunda açtığı el sanatları sergileri bu yıl Koronavirüs salgını nedeniyle fiziksel olarak ziyarete açılamamıştı. Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kursiyerlerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından el emeği ile üretilen eserlerin halkımıza ulaştırılması sağlamak amacıyla özel ekipmanlar ile 360 derece olarak çekilen küre fotoğraflardan oluşturulan el sanatları sergisi online olarak internet üzerinden 28 Mayıs Perşembe günü ziyarete açılmıştı.

Artvin Milletvekili Sayın Erkan BALTA ziyareti sırasında el sanatları sergisi gezerek el emeği ile yapılan ürünleri inceledi. Maske üretimi yapılan atölyede öğretmenler ve usta öğreticiler ile bir süre sohbet eden Artvin Millet Vekili Sayın Erkan BALTA " Üretim için gereken teknoloji ve insanı olmasına rağmen birçok ülke maske üretimi anlamda sıkıntı yaşadı. Bu ülkelerde eksik olan şeyler toplumsal fedakârlık ve insanları organize edebilecek kurumlardır. Türkiye'de bu unsurlar bir araya geldiği için böyle bir sorun yaşamadık ve ülke olarak farklılığımızı ortaya koymuş olduk" dedi.

Pandemi sürecinde Müdürlüğümüzce yapılan faaliyetler hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR "  Pandeminin ilk günlerinden itibaren 9 Halk Eğitimi Merkezimizde bütün usta öğreticilerimiz hiçbir beklentileri olmadan üretime başladılar. Ürettiğimiz maskeler ile önce Sağlık Müdürlüğü ardından diğer kurumların ihtiyaçlarını karşıladık. Bu süreçte Meslek Liseleri ve Halk Eğitim Merkezlerinin önemini bir kez daha görmüş olduk... Sanal sergi olarak Türkiye'ye örnek olduk... Artvin'in eğitim kenti olması için çaba göstermeye devam ediyoruz." dedi.

Artvin Milletvekili Sayın Erkan BALTA online sanal sergi ile sürece uygun örnek oluşturulduğunu belirtip katkı sağlayan personele teşekkür ederek ziyaretini sonlandırdı.

Ziyaretleri sırasında Artvin Milletvekili Sayın Erkan BALTA'ya İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai AYDIN ve Ak Parti Hopa İlçe Başkanı İlyas GÜVEN eşlik etti.

05-06-202005-06-202005-06-202005-06-202005-06-202005-06-202005-06-202005-06-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.