ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürü Fahri ACAR Milli Eğitim Bakanlığı Telekonferans Toplantısına Katıldı

İl Müdürü Fahri ACAR Milli Eğitim Bakanlığı Telekonferans Toplantısına Katıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK başkanlığında yapılan  telekonferans toplantısına katıldı.

Telekonferans toplantısına Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Mustafa SAFRAN, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Sayın Ömer İNAN ve 81 İl Müdürü katıldı.

Toplantıda, okullarda yüz yüze eğitimin başlanması için sürdürülen hazırlık çalışmaları, Covid-19 ile mücadele tedbirleri, uzaktan eğitim çalışmaları, öğretmenlerin etkileşim ve iletişiminin arttırılması amacıyla zümre toplantılarının il düzeyinde yapılması konularında değerlendirmelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK " Problemler bizim için çözüm fırsatıdır... Güçlü olduğumuz yer kontrollü olduğumuz okullarımızdır" dedi. İlkokul öğrencilerimize yönelik hazırlanan "Arkadaş" kitabının illere ulaştığını ve öğrencilerle buluştuğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK, ortaokul öğrencilerimize yönelik hazırlanan "TABİİ" uygulaması hakkında açıklamalarda bulundu.

         Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Mustafa SAFRAN konuşmasında koşullar ne olursa olsun eğitim-öğretimin sürdürülmesinin önemine vurgu yaptı. Ders kitaplarının okullara ulaştırılmak için hazır olduğunu belirtti.

         Toplantı İl Müdürlerinden gelen soru ve önerilerin alınmasının ardından başarı dilekleriyle sonlandırıldı.

21-07-202021-07-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.