ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASINDA YARI FİNALE KALARAK 10. OLAN MURGUL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ABDULCELİL KAHVECİ’Yİ ZİYARETTE BULUNDU

12. ULUSLARARASI MEB ROBOT YARIŞMASINDA YARI FİNALE KALARAK 10. OLAN MURGUL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ABDULCELİL KAHVECİ’Yİ ZİYARETTE BULUNDU

Murgul İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan SOYLU, Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Aytekin YILDIZ, Makine Teknolojileri Alanı öğretmeni Yavuz Selim AKTAŞ ve 12. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında yarı finale kalarak 10. Olan Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ekibi Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanı öğretmeni Cengiz Çavuş´ un direktörlüğünde Gürkan Güney, Muktedir Baş, Sefer Topal ve Yusuf Gülsüyü Artvin Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ’yi makamında ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, öğrenci ve öğretmenlerle bir süre sohbet edip detaylı bilgi aldı. Ülkemizde meslekî ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, edinilen bilginin beceriye dönüştürülmesi amaçları ile Bakanlığımızca düzenlenen 12. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında böyle bir başarının elde edilmesinden dolayı memnuniyetini dile getiren KAHVECİ başarılarından dolayı emeği geçen herkesi tebrik etti.

Yarışma sonucunda 10. sırada yer aldıklarını, ayrıca mini sumo, çizgi izleyen ve hızlı çizgi izleyen robot kategorilerinde yarışmalara katılım sağlayan ekip ayrıca 679 robot arasında hızlı çizgi izleyen kategorisinde son ondört robotun yarıştığı tura yükselmiş olduğunu belirten Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanı öğretmeni Cengiz Çavuş desteğini hiçbir zaman esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ’ye teşekkür ederek başarılarının devam edeceğini belirtti.

Şuan üzerinde çalışılan güneş enerjisi ile çalışan tekerlekli sandalye projelerine değinen Murgul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Aytekin YILDIZ, çalışmaların son hızla devam ettiğini gelecek senelerde daha büyük başarılara imza atacaklarını ifade etti.

07-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-2018

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.