ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2017 2018 Eğitim Öğretim Yılı Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Planı

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda sunulan rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin olarak “Rehberlik Hizmetleri Yıllık Çerçeve Planı”nda yeni düzenlemelere gidilmiştir.

 Bu kapsamda Bakanlık tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılı için rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin öncelikler doğrultu­sunda belirlenen ve okul/kurumlardan yerine getirilmesi istenen Genel Hedefler aşağıda belirtilmiştir.

  1.  Bağımlılıkla Mücadele
  2. İhmal ve İstismardan Korunma

 

 Ayrıca 08 Eylül 2017 tarihinde yapılan Artvin İli Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu toplantısında alınan kararla İlimizin rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin öncelikleri doğrultu­sunda İlimizde bulunan tüm okul/kurumlardan yerine getirilmesi istenen 

Yerel Hedefler;

1. Risk altındaki öğrencilerin belirlendmesi ve gerekli çalışmaların yapılması.

2. Akran zorbalığı ile mücadele ve etkili iletişim becerilerinin geliştirilmesi.

 

 2017 2018 eğitim öğretim yılı için rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri hedef belirleme ve plan hazırlama çalışmalarının belirlenen bu Genel ve Yerel Hedefleri kapsayacak şekilde yürütülmesi gerekmektedir.

Dere Mah. Şehit Ömer Zeki Varan Sok. No35 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.