ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

23 Nisan 1920’de hem Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış hem de Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. Bugün milli birlik ve beraberlik duygularıyla   güçlenen milli iradenin temsil edildiği TBMM´nin açılışı ile milli, çağdaş, demokratik ve egemen yeni Türk Milletinin doğuşunun 99. yıl dönümüdür. Bu günü coşku ve  heyecanla kutlamanın onuru ve mutluluğu içindeyiz.

  Devlet ve millet olarak, muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için çocuklarımıza çağın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazandırmalıyız. Onlara edindikleri bu donanım ve becerileri insanlık hayrına sarf etmeleri gerektiğini de öğretmeliyiz.  Geleceğin yetişkinleri olarak topluma yön verecek çocuk ve gençlerimizi, demokratik toplum yapısını yaşam biçimi olarak benimsemiş, milli ve manevi değerlere sahip,  yeniliklere açık, bakış açısı geniş, özgür düşünceye sahip insanlar olarak yetiştirmeliyiz. Çağdaş uygarlık düzeyini yakalayabilmek için bu temel şarttır. 

   Sevgili Çocuklar,                                 

Sizler, milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızı kucaklayan güçlü kollarısınız. Bu bakımdan sizlerin sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeniz en büyük arzumuzdur. Hedefimiz sizleri inisiyatif alabilen, sorgulayan, kendi toplumunun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirebilmektir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarının gençleri olarak sizler ülkemizin sadece zenginliği değil, dinamizminin ve değişim potansiyelinin kaynağı olacaksınız. Türkiye’miz; gelecekteki güçlü, müreffeh ve lider ülke konumuna omuzlarınızda yükselerek ulaşacaktır.

 Mustafa Kemal Atatürk´ün sizlere armağan ettiği, tek evrensel bayram olan                  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti´nin sizlere olan güveninin ifadesidir. Geleceğimizin teminatı siz çocuklar, Cumhuriyetimizin kurucusu olan Mustafa Kemal ATATÜRK´ün izinde kalpleri vatan ve millet sevgisi ile dolu görev ve sorumluluklarını bilen bireyler olacaksınız.

Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin kuruluşunun 99. yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk´ü, ilk    meclisin kurucu üyelerini, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun!

Abdulcelil KAHVECİ

İl Milli Eğitim Müdürü

22-04-2019

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.