ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Artvin 7 Mart Temalı Bilgi Yarışması Düzenlendi

Artvin 7 Mart Temalı Bilgi Yarışması Düzenlendi

Artvin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yılı münasebetiyle Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilimizin doğal, kültürel, tarihi değerlerini korumak yaşatmak ve tanıtmak amacı ile " Liseler Arası Artvin Temalı Bilgi Yarışması " düzenlendi.

Bu yıl 5. düzenlenen geleneksel Artvin Temalı Bilgi Yarışması, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımı ile Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR yaptığı konuşmada," Güzel şehrimiz Artvin'in kültürel folklorik zenginliklerinin tanıtımına katkı sağlamak için düzenlenen bu yarışmada bulunmaktan duyduğum mutluluğu sizlerle paylaşmak isterim... Değerli öğrencilerimiz, çağımızda bilgi önemli bir güç, çağımızın önemli sektörleri bilginin işlendiği sektörelerdir. Bugün burada bilgiyi paylaşmak için bulunuyoruz... Etkinliğe katılan tüm öğrencilerimizi, yarışmanın hazırlanmasında  emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Öğrencilerimize başarılar diliyor hepinize saygılarımı sunuyorum" dedi

          Yarışmaya 8 okuldan üçerli takımlar halinde 24 öğrenci katıldı. Edebiyat, tarih, coğrafya, güzel sanatlar, spor ve genel kültür kategorilerinde toplam yirmi sorunun yer aldığı  yarışmada Artvin Sosyal Bilimler Lisesi birinci oldu. Dereceye giren öğrenciler ödüllerini, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'dan aldılar.

06-03-202006-03-202006-03-202006-03-202006-03-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.