ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Artvin Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa Yolcusu

Artvin Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa Yolcusu

 Kurulduğu günden beri bir sürü proje ile adından söz ettiren Artvin Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2017-2018 eğitim öğretim yılında da Avrupa yolculuğuna çıkıyor. Artvin Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı "Web Tabanlı Tasarım ve İşlemlerde Avrupa Stajı” isimli projesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul görmüştür.

Toplamda 24 öğrenci ve 3 öğretmenin dahil olduğu bu proje ile Ayhan Şahenk MTAL öğrencileri işletmelerdeki eğitimlerinin 2 haftasına yurt dışında staj görerek devam edecekler. Proje ile öğrencilerin mesleki yeterliliklerinin arttırılması, yabancı dil becerilerinin geliştirilmesi, öz güvenlerinin ve motivasyonlarının artırılması amaçlanmaktadır. Her bir hareketlilik için öğrencilere öğretmenleri rehberlik edecek, hareketlilik sonrasında ise öğrenciler AB eğitim sertifikaları alacaklardır.

Proje kapsamında Bilişim Teknolojileri alanı 11. ve 12. sınıf öğrencileri Avrupa´da anlaşmalı kurumlara ve okullara staja giderek mesleki yeterliliklerini arttıracaklardır. Toplamda 3 ülkeye düzenlenecek olan proje hareketliliğinin ilki 17 Şubat 2018 günü Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a yapılarak başarı ile sonuçlanmıştır.

 İkici grup 6 Mayıs 2018’de gittikleri Portekiz’deki projelerine halen devam etmektedir. Üçüncü grup ise 13 Mayıs 2018 Pazar günü Polonya’ya hareket edecek olup 26 Mayıs 2018’de dönüş yapacaktır.

13 Mayıs 2018’de Polonya’ya gidecek olan  8 kişilik öğrenci grubu,  grup rehber öğretmenleri Yılmaz ER ve  okul müdürü Orhan SEVİM ile birlikte   İl Millî Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ’yi ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdi.

İl Millî Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ, okulu ve öğrencileri tebrik ederek Polonya’ da görecekleri eğitimin yanında sosyal - kültürel  faaliyetlerde bulunmalarını ve mesleki eğitimleri ile ilgili bolca uygulama yapmalarını istedi. Öğrencilere başarılar dileyen KAHVECİ, Artvin’in orada çok iyi temsil edilmesi gerektiğini belirterek hayırlı yolculuklar diledi.

11-05-201811-05-201811-05-2018

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.