ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Artvin BİLGE Projesi Hızlı Başladı

Artvin BİLGE Projesi Hızlı Başladı

BİLGE Projesi uygulama ve işleyiş konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve ARGE Birimi katıldı.

            Toplantının açılışını yapan ACAR, " Projemizi pazartesi günü başlattık, aldığımız geri dönütler BİLGE'nin ilimizde heyecan ve çalışma  isteği oluşturduğu yönünde oldu. Projemiz ile tüm Artvin kamuoyunu eğitim adına bir araya toplamış olduk. Asıl işimiz asıl gayretimiz bundan sonra başlıyor, projemizin tanıtılması ile alanda yüksek bir beklenti oluştu. Uygun adımları atıp sonuca ulaşmak ve beklentiyi karşılamak için daha hızlı ve daha çok çalışmamız gerekiyor. Uzun bir hazırlık aşamasından sonra elinizi kolaylaştıracak formaliteden uzak, sonuç odaklı ve izlenebilir bir altyapı hazırladık. Projeyi eksiksiz adımlar atarak ilerletmek istiyoruz. Takımdaşlık ve disiplinli çalışma ile kısa sürede hedefe ulaşacağımıza olan inancım tamdır. Bugün projeyi bütün yönleri ile anlatıp işleyiş sistematiğinden bahsedeceğiz " dedi.

            İl Mebbis yöneticisi Mehmet AĞAÇ, Artvin BİLGE Projesi kapsamında geliştirilen yazılım ve web arayüzünü interaktif olarak anlattı. Sunumda BİLGE web arayüzü üzerinden uygulamalı olarak " etkinlik listeleme-etkinlik görüntüleme-etkinlik ekleme", veri toplama ekranı" ,"eğitim projeleri ekranı", "etkinlik takvimi ekranı", "etkinlik değerlendirme ve izleme sistemi" hakkında bilgiler verdi.

            Toplantı soru cevap şeklinde devam etti. İlçe Milli Eğitim Müdürleri söz alarak BİLGE Projesi hakkındaki düşüncelerini paylaştılar. Toplantı iyi niyet ve temenniler ile sona erdi.

19-02-202019-02-202019-02-202019-02-202019-02-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.