ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Artvin Fen Lisesinde Kariyer Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

Artvin Fen Lisesinde Kariyer Günü Etkinliği Gerçekleştirildi

 28 Aralık 2017 Perşembe günü Artvin Fen Lisesi Konferans Salonunda “Çalışma ve İş Kurumu  İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde  “Meslek Tanıtım Günü Etkinliği” gerçekleştirildi.

 

Kariyer günleri ile ilgili İŞKUR İl Müdürlüğüne, Müdürümüz Cevdet Ertürk e ve etkinliğe katılarak bilgi ve tecrübelerinden ziyadesiyle öğrencilerimizin istifade ettiği Artvin Sağlık Müdürümüz Dr. Irfan Akalın´a, Artvin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimimiz Kemalettin Kemalettin Alpaydın´a, Eczacı Yağmur KURT KÖSA’ya, Artvin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Çevre Mühendisi Koray DURMUŞ’a teşekkür ediyorum.

 

 

Etkinlik kapsamında konuşmacı olarak Artvin Sağlık Müdürü Dr.İrfan AKALIN, Artvin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Kemalettin ALPAYDIN, Eczacı Yağmur KURT KÖSA, Artvin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Çevre Mühendisi Koray DURMUŞ’un yer aldığı programa  İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ, Artvin İŞKUR Müdürü Cevdet ERTÜRK, Artvin Fen Lisesi Müdürü Erdoğan ÖZTÜRK, öğretmenler ve öğrenciler yer aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan programda konuşma yapan İŞKUR Müdürü Cevdet ERTÜRK, “Kariyerinizi planladığınız  bu yeni dönemde iş hayatına atılmış ve başarılı olmuş insanlarla birlikte sizlere katkı sunmaya, yeni ufuklar açmaya geldik. Nerede olursanız olun başarıya giden yolda, doktor, mühendis, öğretmen olmadan önce iyi insan olmak gerekir.İyi insan olmanın kriteri doğruluktan, dürüstlükten taviz vermemektir. Adil olmak, hak yememek, empati kurmak lazım, sevgiyle saygıyla hoşgörüyle donanmak lazım. Bunların yanı sıra edebiyatla, sanatla, şiirle, müzikle uğraşmak lazım, sanat insana estetik katar. Sporla uğraşmak lazım, spor hayatla mücadelede bize direnç katar ve en önemlisi de kitap okumak lazım.” dedi.

Programda konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ;

Her meslek kıymetlidir ancak başkalarının sizin için seçtiği mesleği değil sizin ilgi ve yeteneklerinize uygun mesleği seçin.  Sevmediğiniz alanda mutsuz olursunuz ve mutsuzluk verimsizliği getirir. Sizleri ilerde güzel yerlerde güzel mesleklerle göreceğimize inanıyorum. Sizler geleceğimizi emanet edeceğimiz kıymetli evlatlarımızsınız. Her nerede olursanız olun, doğruluktan, dürüstlükten ayrılmayın, ülkenize milletinize hayırlı işler yapın. İfadelerini kullandı.

Kariyer günleri ile ilgili İŞKUR İl Müdürlüğüne ve etkinliğe katılım gösteren Artvin Sağlık Müdürü Dr.İrfan AKALIN’a, Artvin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Kemalettin ALPAYDIN’a, Eczacı Yağmur KURT KÖSA’ya, Artvin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Çevre Mühendisi Koray DURMUŞ’a teşekkür ederim.” dedi.

Konuşmaların ardından  programa davet edilen konuklar sırasıyla bilgi ve deneyimlerini paylaştılar, öğrencilerin sorularını cevapladılar.

 Etkinliğin sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ ve İŞKUR İl Müdürü Cevdet ERTÜRK konuklara plaket takdiminde bulundu.

28-12-201728-12-201728-12-201728-12-201731-12-201731-12-201731-12-201731-12-201731-12-201731-12-201731-12-201731-12-201731-12-2017

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.