ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Öğretmenleri Mesleki Paylaşım ve Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Öğretmenleri Mesleki Paylaşım ve Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

 

Artvin Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü koordinesinde yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan KÖSE, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdiresi Devrim ÖZBAYRAK ve ildeki tüm Rehberlik Öğretmenleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ; Eğitimin en temel basamağının öğrenciyi tanımak olduğuna bu sebeple Rehberlik öğretmenlerine çok büyük sorumluluklar düştüğünü belirtti.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında yöneltme çalışmalarına ağırlık vereceklerini ifade eden KAHVECİ bu bağlamda Rehberlik Öğretmenlerinin Öğrenci Velisi ve Şube Rehber Öğretmenleriyle birlikte ekip halinde çalışmalarının önemli olduğuna vurgu yaptı.

Pansiyonlu okullarda kalan öğrencilerle özenle ilgilenilmesi gerektiği hususuna değinen KAHVECİ, pansiyonlarda öğrencilere yuva sıcaklığının hissettirilmesi gereği üzerinde durdu.

Artvin Rehberlik Araştırma Merkezi koordinesinde ‘’Okul Tanıtım Stantları’’nın oluşturulacağının ve bu stantlarla öğrencilerin tercih konusunda daha sağlıklı kararlar verebileceğinin altını çizdi.

Geçen yıllarda olduğu gibi Risk Analiz Formları, Ev Ziyaretleri, Öğrenci Koçluğu gibi çalışmaların geliştirilerek uygulanması gerektiği üzerinde durdu.

Toplantıda İl Rehberlik Öğretmenlerinden gönüllülük esasıyla seçilen bir grubun her ay toplanarak analiz ve proje çalışmaları yapması ve bu çalışmaların Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından tüm Rehberlik öğretmenlerine duyurulması kararı alındı.

 24-09-201824-09-201824-09-201824-09-201824-09-2018

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.