ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Artvin Milletvekili Sayın Erkan BALTA'dan Halk Eğitimi Merkezine Teşekkür Ziyareti

Artvin Milletvekili Sayın Erkan BALTA'dan Halk Eğitimi Merkezine Teşekkür Ziyareti

Artvin Milletvekili Sayın Erkan BALTA, Artvin Merkez Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünü ziyaret ederek, tek kullanımlık maske üretimi yapan Halk Eğitim Merkezi usta öğretici ve yöneticilerine teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında yapılan üretim faaliyetleri hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR Artvin'de  9 Halk Eğitimi Merkezi, 1 Meslek Lisesi ve 1 Mesleki Eğitim Merkezinde günde ortalama 4000 adet tek kullanımlık maske, 5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 1 Anadolu Lisesi, 1  Çok Programlı Lise ve Artvin Bilim Sanat Merkezi olmak üzere 8 kurumuzda da ilimizin ihtiyacını karşılamak üzere 400 adet yüz koruyucu siperlik üretimi yapılarak sağlık müdürlüğümüz ve hastanelere teslim edildiğini söyledi.

Halk Eğitimi Merkezinde gönüllü olarak üretim çalışmalarına katılan usta öğreticilerle  bir süre sohbet eden Artvin Milletvekili Sayın Erkan BALTA " İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte bir çok dünya devleti sağlık malzemesi temini konusunda zorlanırken Türkiye olarak aziz milletimizin sahip olduğu yardımlaşma ve dayanışma ruhu sayesinde böyle bir sorunla karşı karşıya kalmadık. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri ve Meslek Liselerimiz yaptıkları üretim çalışmalarıyla bu sürece önemli destek sağladılar. Sizlerin şahsınızda özveriyle üretim çalışmalarına katılan tüm usta öğreticilere, öğretmenlere ve okul-kurum yöneticilerine çok teşekkür ederim" dedi.

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.