ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Artvin Valiliği "Tabletin Benden Bağış Kampanyası" Başladı

Artvin Valiliği

 

          Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK'un himayelerinde Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, EBA üzerinden uzaktan çevrimiçi olarak sürdürülen eğitimi daha etkili hale getirmek, uzaktan eğitim aracı bulunmayan (Bilgisayar-Tablet, Akıllı Telefon) imkânları kısıtlı öğrencilerimize, EBA üzerinden ders dinleyebilecekleri tabletleri hediye etmek amacıyla düzenlenen "Tabletin Benden Bağış Kampanyası" başladı.

          Artvin Valiliği Çoruh Toplantı Salonunda Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK'un teşrifleriyle yapılan basın açıklaması ile tanıtımı  yapılan kampanya ile bir ay süreyle en az 1000 öğrencimize tablet bilgisayar sağlanması hedefleniyor.

           Basın toplantısındaki konuşmasına pandemi döneminde ilimiz genelinde Koronavirüs ile mücadele kapsamında yürütülen faaliyetler hakkında değerlendirmelerde bulunarak başlayan Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK "Uzaktan eğitimde sahip olduğumuz altyapı ile dünyada en başarılı ülkeler arasındayız. Öğretmenlerimizin de üstün gayretiyle belli bir standardı yakalamış bulunuyoruz. İlimizde eğitim gören 25200 öğrencimiz uzaktan eğitime büyük oranda ulaşabiliyor. Öğrencilerimizin uzaktan eğitim modelinden en üst düzeyde istifade edebilmeleri için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmalar sonucunda ilimizde yaklaşık 1000 öğrenciye tablet dağıtmanın uzaktan eğitimi daha verimli hale getireceğini tespit ettik. Bağış Kampanyası ile bu ihtiyacı gidermeyi amaçlıyoruz. İlk tablet benim şahsi bağışım diyerek kampanyayı başlatıyorum" dedi. 

           Bağış Kampanyası hakkında açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR ise  "Koronavirüs salgını nedeniyle mart ayında ara verilerek uzaktan eğitim araçları ile devam eden eğitim faaliyetleri Bakanlığımızca belirlenen kurallar çerçevesinde 2020-2021 eğitim öğretim yılında 31 Ağustosta tüm eğitim kademelerinde uzaktan eğitimle açıldı. 21 Eylülde de okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimiz için yüz yüze eğitim başladı. Uzaktan eğitimi daha etkili hale getirmek için olanakları kısıtlı olan öğrencilere öğretim faaliyetlerini yürütmekte karşılaştığımız en önemli sorun bazı öğrencilerimizin evlerinde internet ve bilişim araçlarının ( Bilgisayar-Tablet, Akıllı Telefon) bulunmamasıdır. Bu kampanyanın gerekçesi evlerinde ders dinlemek için uzaktan eğitim aracı bulunmayan (Bilgisayar- Tablet, Akıllı Telefon) imkânları kısıtlı öğrencilerimize EBA üzerinden ders dinleyebilecekleri tabletleri alarak hediye etmektir. Yardım kampanyamıza destek sağlayacaklar ayni yardımlarını makbuz karşılığı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edebilecek, nakdi yardımlarını ise T.C Halk Bankası Artvin Şubesinde açılan TR78 0001 2009 1750 0005 0001 18 İBAN Numaralı, Tabletin Benden Bağış Kampanyası hesabına yatırabileceklerdir. Kampanyaya 1 tablet bağışlamak isteyen hayırseverlerin bağışlaması gereken nakdi yardım tutarı 700 TL'dir. Yardım kampanyası ile elde edilecek Tablet Bilgisayarlar titiz bir çalışma sonucu tespit edilen ihtiyaçlı öğrencilerimize teslim edilecektir" dedi. 

          Sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek düzenlenen basın toplantısına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı.

 

 28-09-202028-09-202028-09-202028-09-202028-09-202028-09-202028-09-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.