ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Artvin Valisi Ömer DOĞANAY, Erasmus+ Programı kapsamında gittikleri Avrupa ülkelerinden dönem Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini makamında kabul etti.

Artvin Valisi Ömer DOĞANAY, Erasmus+ Programı kapsamında gittikleri  Avrupa ülkelerinden dönem Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini makamında kabul etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ, Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Orhan SEVİM ve beraberindeki  okul öğretmenleri Sevda TAN, Ahmet AYAR, Yılmaz ER   ve öğrencileriyle birlikte Vali DOĞANAY’a nezaket ziyaretinde bulundu.

 Okul tarafından hazırlanan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen proje ile okulun Bilişim Teknolojileri alanından 24 öğrenci  3 öğretmen refakatinde Web sunucuları, Veri Tabanı Sunucularının Kurulması, MS-DOS komut satırından MYSQL veri tabanına geçiş, Web proje türleri, Basit grafik oluşturma, header deneyimi konularında staj, uygulama çalışmaları ile birlikte kültürel çalışmalar yürütüldü.

 Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Erasmus+ Programı kapsamında hazırlanan “Web Tabanlı Tasarım ve İşletmelerde Avrupa Stajı”adlı Avrupa projesi  kapsamında nisan ve mayıs aylarında Çekya, Polonya ve Portekiz’e hareketlilik gerçekleştiren öğrenciler bilgi, gözlem ve deneyimlerini Vali DOĞANAY ile paylaşarak projenin kendilerine ve mesleki gelişimlerine katkı sunduğunu ifade etti.

 Bilişim Teknolojileri öğretmeni Ahmet AYAR ise, “Bu proje öğrencilere Avrupa’daki teknolojik gelişmeleri ve uygulamaları yakından görme fırsatı sundu. Orada hem farklı kültürleri tanıdılar,  hem de staj  deneyimi kazandılar. Bu bakımdan  oldukça verimli bir proje oldu.” dedi.

 Artvin Valisi Ömer DOĞANAY ise Türkiye’deki eğitim yatırımlarının gençler üzerine yoğunlaştığını ifade ederek donanımlı, çağın gereksinimlerine cevap verebilen, başarılı öğrencilerin  ülkemizi uluslararası  farklı platformlarda temsil edeceğini söyledi.

 Avrupa’daki eğitim sistemi ve uygulama alanları hakkında öğrencilere gözlemlerini sorarak ne gibi kazanımlar elde ettikleri  konusunda bilgiler aldı. 

 

Ayhan  Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Orhan SEVİM, kendilerine her konuda destek olan Artvin Valisi Ömer DOĞANAY’a teşekkür ederek hediye takdiminde bulundu.

31-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-201831-05-2018

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.