ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Artvin Valisi Ömer DOĞANAY’dan Öğretmenlerimize Hediye

Artvin Valisi Ömer DOĞANAY’dan Öğretmenlerimize Hediye

Artvin Valisi Sayın Ömer DOĞANAY, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı ve il genelindeki 2450 öğretmene USB bellek hediye etti. Vali DOĞANAY mesajında;

   “ Kıymetli Öğretmen Kardeşim,

     Aylardan kasım,  mevsim ise hazan… Yol alıyoruz sert bir kışa doğru. Bir bahar güneşi nasıl can verirse havaya, suya, toprağa… Nasıl fer verirse bahar için kışın ayazında donmuş doğaya! Siz öğretmenler de öyle can vermektesiniz bir topluma. Onu alır muasır medeniyetler haritasında yeri neresi ise oraya koymak istersiniz. İnsanlık, öğretmen sayesinde tanışmıştır medeniyetle. Öğretmendir karanlıklardan aydınlığa çıkaran; odur bize eğitimin bir bayrak yarışı olduğunu telkin eden. Odur bize hayatın diğer adının da insanca yaşamak olduğunu belleten.

      Bir milletin millî, ahlâki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Millî birlik ve beraberliğimizin teminatı sizlersiniz. Ressamın elindeki fırça gibi, yazarın elindeki kalem gibi, bir insanın duygularına, ruhuna, fikirlerine ve hayata bakışına en güzel desenleri veren, ona estetik zevkleri öğreten sizlersiniz.

     Bu duygu ve düşüncelerle, bu kutsal mesleğin ağır yükünü omuzlarında taşıyan baş tacı tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor,  Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.” sözlerine yer verdi.

 

Emekli öğretmenleri de unutmayan Vali DOĞANAY, yaptığı ziyaretlerle onlara olan vefa ve minnet duygularını ifade ederek kendilerine  nazik hediyelerini takdim etti.

 

28-11-201728-11-2017

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.