ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Artvin Valisi Yılmaz Doruk' Tan Emekli Öğretmene Vefa Ziyareti

Artvin Valisi Yılmaz Doruk' Tan Emekli Öğretmene Vefa Ziyareti

24 Kasım Öğretmenler Günü' ne yönelik Artvin Valisi Yılmaz DORUK ve eşi Meral DORUK  Hanımefendi  Halk Eğitimi Merkezi  Müdürlüğünden 1999 yılında emekli olan Zikri IŞIK' a vefa ziyareti gerçekleştirdi.

Vali Yılmaz DORUK' a ziyareti sırasında İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, eşi Nalan ACAR, Artvin Devlet Hastanesi  Başhekimi  Op. Dr. Seymur Salih MEHMETOĞLU , İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Cüneyt  KAMACI , Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Meryem CÖMERT ,öğretmenler ve öğrenciler eşlik etti.

Vali DORUK konuşmasında; " Sizin bu ülkeye yaptığınız hizmetler karşılığı ödenemeyecek kadar yücedir. Öğretmenliğe gönül vermiş, bu ülkenin çocuklarını bağrına basarak ülkemizin bekası için çabalamış siz değerli emekli öğretmenlerimiz her zaman başımızın tacı olmaya devam edecektir. Bu vesileyle Öğretmenler Gününüzü kutluyorum. Emeklilik hayatınızda sağlık ve esenlikler diliyorum. " ifadelerinde bulunurken eğitimin sağlık , sanat gibi her alanda var olduğunu vurgulayarak yaygın eğitimin önemine  dikkat çekti. DORUK, ziyarette daha önce görev yaptığı yerlerdeki eğitim çalışmalarına dair anılarını aktardı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR,  Zikri IŞIK' la aynı dönemde birlikte çalıştıklarını ifade ederek "Başarılı öğretmenlerimiz Artvin' imizin eğitim çıtasını yükseklerde tutmuştur. Emekli öğretmenlerimizi örnek alarak kendini yetiştiren öğretmenlerimizin varlığı bizlere gelecek adına umut vermektedir." dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren emekli öğretmen Zikri IŞIK ise öğretmenliğe 1963 yılında başladığını, 1999 yılına kadar Türkiye' nin birçok yerinde görev yaptıktan sonra emekli olduğunu belirtti. İlerleyen yaşına rağmen okula ve öğrencilerine özleminin hiç tükenmediğini vurgulayan IŞIK, " Öğretmenlik mesleğini çok seviyorum. Bugün dünyaya gelsem yine öğretmen olurdum." diye konuştu.

Ziyaret Artvin Valisi Yılmaz DORUK' un  günün anısına Zikri IŞIK'a  çiçek takdim etmesiyle sonlandırıldı.

25-11-201925-11-201925-11-201925-11-2019

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.