ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARTVİN YÖNETİCİ GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

ARTVİN YÖNETİCİ GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından okul/kurumlarda görev yapan yöneticilere yönelik genel kültür, görev alanlarına ilişkin bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla düzenlenecek olan "Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP)"ilimizde

9 Mayıs -24 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır. Seminer Artvin'de görev yapan 141okul/kurum müdürüne, 4 grupta ve 120 saat olarak verilecektir. Planlanan seminerin ilk programı, 09 Mayıs Pazartesi günü Artvin TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde başlayacaktır.

4 modülden oluşan seminerde öğretmenin güçlendirilmesi, başarı farklarının azaltılması, yetenek yönetimi, deneyim paylaşımı, uygulama çerçevesi oluşturma eğitimleri, takım kurma ve yönetme, iletişim, kültür ve medeniyetimizde eğitim, rehberlik ve psikolojik danışma ile özel eğitim hizmetleri, protokol ve sosyal davranış kuralları, okul iklimi ve kurum kültürü, inceleme ve soruşturma teknikleri, finansal kaynakların yönetimi, Millî Eğitim Mevzuatı, proje yönetimi, dijital beceriler, okul güvenliği, ölçmede yeni yaklaşımlar ve yönetim bilişim sistemleri hakkında okul/kurum müdürlerimizbilgilendirilecektir.

Kurumsal iletişim stratejilerinin geliştirilmesine de katkı sağlayacak programla ayrıca Okul Temelli Mesleki Gelişim, Öğretmenlik Hareketlilik Programları ve Mesleki Gelişim Toplulukları hayata geçirilecek.

 

08-05-202208-05-2022

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.