ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARTVİN'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZ ANILDI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün beşinci yılında şehitlerimiz ilimizde düzenlenen programlarla anıldı.
ARTVİN'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZ ANILDI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK'un Garnizon Şehitliğini ziyaret etmeleri ile başladı. Sayın Valimiz ve il protokolü vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimize dua ettiler. Ardından Merkez Camii'nde öğle namazı kılınarak şehitlerimizin Ruhlarına ithafen Mevlid-i Şerifler okundu.

Devamında Sayın Valimiz ve il protokolü, Artvin Çoruh Üniversitesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenlenen panele katıldılar.

Saat 20.00'de Artvin Çoruh Kent Parkta yapılan 15 Temmuz Şehitleri Anma Yürüyüşünün ardından, Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başlayan programda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla televizyondan milletimize seslendiği konuşmaları canlı olarak dev ekrandan izlendi.

Program Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Duaların okunması, protokol konuşmaları, şiirlerin okunması, 15 Temmuz şehidimiz Dursun ACAR'ın hayatına ait kesitlerin olduğu slayt gösterisi eşliğinde karate ve tekvando gösterisi ile devam etti.

Program 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sürdü.

Programın ilerleyen saatlerinde, Halk Eğitimi Merkezi ve Jandarma Müzik Personellerince hazırlanan kahramanlık ezgileri dinletisi yapıldı.

Saat 00:13'de tüm camilerimizde okunan selalar ile başlayan demokrasi nöbeti sabah namazının kılınması ile tamamlandı.

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.