ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Artvin'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Artvin'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Artvin'de, Cumhuriyet'in 97'inci kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında tören düzenlendi. Kutlama töreni Artvin Valisi Yılmaz DORUK'un tebrikleri kabul etmesiyle başladı.

Cumhuriyet'in 97'inci kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında Milli İrade Meydanı'nda Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe ve maske takma kuralına riayet edilerek gerçekleştirilen törene,  Artvin Garnizon Komutanı Piyade Albay Şükrü ŞENDURAN, Artvin Belediye Başkanı Demirhan ELÇİN, Artvin Cumhuriyet Başsavcı Vekili Şükrü ANBARPINAR, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, kurum amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından törende bir konuşma yapan Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK, bin bir emekle kurulan Cumhuriyetimizin 97'nci yıl dönümünü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşadıklarını söyledi.

Aziz milletimiz, tarih boyunca istiklal ve istikbaline kast eden tüm saldırıları dünyada eşi görülmemiş mücadelelerle bertaraf ettiğini ifade eden Artvin Valisi Yılmaz DORUK, "Canından aziz bildiği vatanı ve bayrağı uğrunda nice şanlı zaferlere imza atmıştır. Malazgirt'te, Kut'ül-Amare'de, Çanakkale'de ve 15 Temmuz'da kazandığımız zaferler bunun en açık ispatıdır. Kahraman ecdadımızın cansiperane mücadelesi sonucu cumhuriyetle taçlandırdığımız istiklal harbi de bu zaferlerden birisidir. İlkelerimizden ödün vermeden bağımsız bir topluluk olarak hayatımızı sürdürmek milletçe kadim şiarımızdır. Doğduğundan beridir istiklale âşık olan böylesine onurlu bir milletin mensubu olmakla ne kadar iftihar etsek azdır. Bugün, bin bir emekle kurulan Cumhuriyetimizin 97'inci yıl dönümünü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Cumhuriyet, bu topraklardaki bin yıllık varlığımızın yeni bir heyecanla teyididir. Bizlere esaret boyunduruğu vurmak isteyen yedi düvele karşı sapasağlam ayakta olduğumuzun haykırışımızın adıdır. Cumhuriyet, bu coğrafyada bin yıldır olduğu gibi bundan sonrada ilelebet hür bir şekilde hüküm süreceğimizin tüm dünyaya ilanıdır. Türk milleti, her türlü zorluğa göğüs gererek kurduğu yeni devletiyle kadim varlığını ebedileştirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, 97 yıldır yaşattığımız ve inşallah uzun asırlar boyu yaşatacağımız son devletimizdir. Necip milletimizin destansı bir bağımsızlık zaferi kazanarak bizlere bıraktığı bu en değerli emaneti baki kılmak asli görevimizdir. Cennet vatanımızı 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştırmak için hiç durmadan çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin 97'inci kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum. Başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kanlarıyla suladıkları bu eşsiz coğrafyayı bizlere mukaddes bir vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum." dedi.

29-10-202029-10-202029-10-202029-10-202029-10-202029-10-202029-10-202029-10-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.