ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARTVİN'DE OKULLAR LGS'YE HAZIR

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 06 Haziran 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek olan merkezi sınav öncesinde okullarda yapılan hazırlıklar hakkında açıklamalarda bulundu.
ARTVİN'DE OKULLAR LGS'YE HAZIR

ACAR, Sınavın Kovid-19 salgını koşullarında sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için tüm önlemlerin alındığını belirterek öğrencilerin kendi okullarında sınava katılacaklarını, sınava girecek tüm öğrenciler ve sınavda görev alacak öğretmenlere ücretsiz olarak verilecek maske ve dezenfektanların okullara ulaştırıldığını, tüm sınav binalarındaki dezenfektasyon ve temizlik çalışmalarının tamamlandığını ifade etti. Sınav binalarında el antiseptiği ve yedek maske bulundurulacağını söyleyen ACAR, ayrıca Rehber Öğretmenlerin sınav günü okullarda olacaklarını belirtti.

Okullarda yürütülen fiziksel hazırlıkların yanında hafta boyunca İlçe Müdürleri, sınavın yapılacağı okul idarecileri ve görevli öğretmenler ile LGS uygulama esaslarını değerlendirmek, gerekli planlama ve salgın tedbirleri görüşmek üzere ayrı ayrı telekonferans toplantıları yapıldığını ifade eden ACAR, 04 Haziran 2021 Cuma günü Saat:11.00'de il geneli Bina Sınav Komisyonu Başkanları, Bina Sınav Komisyonu Üyeleri ve İlçelerde LGS'den sorumlu Şube Müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda salgın tedbirleri ve sınav uygulama esaslarının bir kez daha değerlendirilerek hazırlıkların tamamlandığını belirtti.

Sınav gününde sınav binaları ve bahçelerine yalnızca öğrenci ve görevliler alınacağını hatırlatan İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR,  "Öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda huzur içerisinde sınava girmeleri için gereken bütün planlamaları ve hazırlıkları yaptık. Okullarımız LGS'ye hazır. Öğrenci ve velilerimizin gönlü rahat olsun" dedi.

04-06-202104-06-202104-06-2021

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.