ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Artvin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümünü Kutlu Olsun

Artvin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümünü Kutlu Olsun

Bugün, tüm Artvin halkı olarak şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü yaşıyor olmanın haklı gururu içerisindeyiz. Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de 100 yıl önce Artvin'imizde yazılmıştır.

Bağımsızlık ruhuyla dolu atalarımızın bu kutsal yolda içmiş oldukları and, yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 100 yıl önce 7 Mart 1921 tarihinde Artvin'imizde tezahür etmiştir.

Milletimizin hürriyetinden asla vazgeçmeyeceği bir kez daha tüm dünyaya gösterilmiş, Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK' ün önderliğinde sürdürülen bu büyük mücadelede Artvinliler, atalarımıza yakışır şekilde üzerine düşen görevi yerine getirerek düşman kuvvetlerini aziz vatanımızdan çıkarmışlardır.

         Geçmişini bilmeyen milletler geleceklerine asla yön veremezler. Dolayısıyla Milli Mücadele yılları; bütün zorlukları ile bizim gururla andığımız ve ecdadımızı hayırla yâd ettiğimiz yıllardır.

 Hiç şüphesiz ki, ülke olarak 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine adım adım ilerlerken şanlı tarihimizin izleri bizlere kılavuzluk etmeye devam edecektir.

         Bu anlamlı günde, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK;  silah arkadaşları olmak üzere kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anar, Artvin'de ve İl dışında yaşayan tüm Artvinli hemşerilerimin Kurtuluş Günlerini kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

                                                                                                                                                                                                                                  Fahri ACAR

                                                                                                     Artvin İl Millî Eğitim Müdürü

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.