ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARTVİN’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YIL DÖNÜMÜ TÖRENLERLE KUTLANDI

ARTVİN’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YIL DÖNÜMÜ TÖRENLERLE KUTLANDI

Milli İrade Meydanı’nda başlayan kutlama programında Vali Yılmaz Doruk,  Garnizon Komutanı Piyade Albay Abdurrahman Cengiz Çerçi ile Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

 

Törene AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, daire amirleri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

 

Daha sonra kutlamalar Ali Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi´nde devam etti. Buradaki tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.

 

Törende, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gönderdiği kutlama mesajı okundu.

 

Artvin Valiliğince hazırlanan ‘’Geçmişten Geleceğe Artvin”’ konulu sinevizyon gösterisinin ardından Çoruh Üniversitesi Dr. Öğretim. Üyesi Kürşat Kurtulgan, Artvin´in kurtuluş sürecini anlatan sunum yaptı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, törende yaptığı konuşmada, Artvin´in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümünü coşkuyla ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 

Kocatepe, “7 Mart Artvin´de her yıl büyük aşkla şevkle coşkuyla kutlanıyor. 98 yıl önce bu güzel kenti canları pahasına bizlere emanet eden Halit Paşa’dan Mustafa Kemal Atatürk´e Çiçek Nene´yi ve isimsiz kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. 7 Mart bizim Artvin aşkımızın yeniden yeşerdiği önemli bir gündür. Dünya´nın dört bir köşesine yayılmış cennet kentin çocuklarının doğum günü kutlu olsun. Rabbim yeniden 7 Mart´ı başka bir güne aldırtmasın diye dua ediyoruz " dedi.

 

Konuşmaların ardından okullar arasında 7 Mart temasıyla düzenlene şiir yarışmasında dereceye giren öğrenci eserini okudu. Ardından Vali Doruk ve protokol üyeleri tarafından resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Program Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Ekibinin hazırlamış olduğu Orotoryo gösterisinin ardından Karadeniz Bakır İlkokulu Halk oyunları ekibini halk oyunları gösterisi ve Artvin Halk Eğitim Merkezi mehteran takımının gösterisiyle sona erdi.

 

Törenin ardından Vali Doruk ile protokol İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 7 Mart Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle düzenlediği resim yarışmasındaki öğrencilerin hazırladıkları resim sergisini gezdi.

 

Kutlamalara,  Artvin Valisi Yılmaz Doruk ve eşi Meral Doruk Hanımefendi, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İsrafil Kışla, AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Garnizon Komutanı Piyade Albay Abdurrahman Cengiz Çerçi, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay,  Çoruh Üniversitesi Rektörü Fahrettin Tilki, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

08-03-201908-03-201908-03-201908-03-201908-03-201908-03-201908-03-201908-03-201908-03-201908-03-201908-03-2019

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.