ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 98.Yılı Kutlu Olsun

Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 98.Yılı Kutlu Olsun

Serhat şehrimiz Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yılında kahramanlıklarıyla destanlaşmış Çoruh Müfreze Komutanı Halit Paşa ve onun nezdinde bu topraklar için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Artvinli hemşehrilerimizin Kurtuluş bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum.

7 Mart 1921’den itibaren Türk bayrağının dalgalanmaya başladığı serhat Şehrimiz Artvin’de bundan tam 98 yıl önce, bağımsızlık mücadelesi vermiştir.  Şühedânın kanıyla sulanmış vatanımızın her karışı bizim en değerli hazinemizdir. O günden bugüne, atalarımızın bize emanet ettiği bu hazineyi korumak, ona sahip çıkmak ve yüceltmek en ulvi görevimizdir.

Dağlarından vadilerine, köylerinden yaylalarına kadar bu kenti tanımak; Göğe Komşu Topraklarda bulutlarla iç içe olmaktır. Çoruh’ta baraj, Kafkasör’de boğa, yaylada şenlik olmak, Karadeniz’de mavi ile yeşilin cümbüşüne karışmaktır. Geçmişten ders alarak geleceğe yürürken attığımız her adımda, soluduğumuz her nefeste en büyük gayemiz bu şehirde insana ve insanlığa dair güzel şeyler yapmak olacaktır. Eğitime önem veren,  coğrafyasıyla insanları büyüleyip kültürüyle Anadolu’ya ilham kaynağı olan bu şehre sevdalı  bütün Artvinli hemşerilerimin Kurtuluş Gününü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.  

Abdulcelil KAHVECİ

 

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Dere Mah. Şehit Ömer Zeki Varan Sok. No35 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.