ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Artvin'in Marka Ürünlerine Bir Yenisi Daha Ekleniyor

Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK, İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR ve beraberindeki öğretmenleri makamında kabul etti.
Artvin'in Marka Ürünlerine Bir Yenisi Daha Ekleniyor

Kabulde yöresel kültürümüzü yaşatmak, her ilçemizde marka bir değer oluşturmak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Ardanuç Halk Eğitimi Merkezi ve İskender Paşa Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından üretilen "Artvin Bastonu" Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK'a takdim edildi.

Yürütülen çalışma hakkında bilgi veren İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR, orman çeşitliliği bakımından zengin olan ilimizin bu özelliği kullanılarak ceviz ağacının el işçiliği ile çeşitli işlemlerden geçirilmesi sonucunda üretilen bastonların yerel kültürümüzün izlerini taşıdığı, kısa bir süre önce Kemalpaşa ilçemizde üretilen el dokuma halının ve bugün Ardanuç ilçemizde el emeği ile üretilen bastonun ilimizin tanıtımına katkı sağlamak ve ekonomik bir değer oluşturmak açısından önem taşıdığını belirtti.

Kabulde Ardanuç İskender Paşa Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Hakan ŞAHİN, Ardanuç Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tekin SARIÇİÇEK ve Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Öğretmeni Uğur AYDIN, baston kursu ve üretim süreci hakkında Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK'a bilgiler verdiler.

01-03-2021

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.