ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAŞARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İlimiz genelinde yürütülen eğitim faaliyetlerinin niteliğini arttırmak ve merkezi sınavlara hazırlık sürecinde yürütülen çalışmalarda koordinasyon sağlamak amacıyla ortaokul ve lise düzeyinde Başarı Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
BAŞARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İki ayrı oturumda telekonferans yöntemiyle yapılan toplantı İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ile tüm ortaokul ve lise müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR, konuşmasına ilimiz genelinde eğitim kurumlarında salgın ile mücadele kapsamında yürütülen faaliyetler ile salgın konusunda öğrenci, öğretmen ve veli bilgilendirme çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunarak başladı.

ACAR sözlerini TIMSS 2019 Türkiye raporunda da yer verilen öğrenci başarısını etkileyen faktörler hakkında bilgiler paylaşarak sürdürdü. ACAR, başarıda öğrencilerin ev ortamlarındaki öğrenme kaynakları, erken çocukluk eğitimi, okul ortamındaki faktörler, öğretmenlerin özellikleri, öğretmenlerin mesleki gelişim etkinliklerine katılma oranı, öğrencilerin öğrenmeye yönelik tutumları, devam durumu, kendine güvenme ve dersi sevme durumları hakkında bilgiler paylaşarak, ilimiz özelinde sayısal veriler üzerinden değerlendirmelerde bulunarak sözlerine devam etti.

Evdeki öğrenme kaynaklarının öğrenci başarısı açısından önemli bir değişken olduğunu belirten ACAR, öğrencilerin yararlanacağı kitap sayısını arttırmak ve okuma alışkanlığını geliştirmek için Bakanlığımızca hazırlanan kaynak kitapların öğrencilere ulaştırıldığını bu çalışmanın eğitimde fırsat adaleti sağlanması açısından önemli olduğunu söyledi.

Toplantı, merkezi sınavlara hazırlık sürecinde yürütülecek faaliyetler, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, öğrenci devam durumları, kariyer danışmanlığı çalışmaları, veli toplantıları, BİLGE web platformu veri girişleri, deneme sınavları, Okuyan Artvin Projesi ve okul, ilçe, il bazında eğitim çalışmalarının değerlendirilmesinin ardından sağlık ve başarı dilekleriyle tamamladı.

08-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-2021

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.