ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Kenti Artvin'den Bir İlk "Covid-19 Sürecinde Eğitimde Yeni Normlar Uluslararası E-Kongresi"

Eğitim Kenti Artvin'den Bir İlk

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Artvin Çoruh Üniversitesi işbirliğiyle hazırlanan  "Uluslararası Covid-19 Kongresi: Eğitimde Yeni Normlar" 24-25-26 Haziran 2020 tarihleri arasında online olarak düzenlenecek. e-Kongre ile yurt içi ve yurt dışındaki bilim insanları katılımcılarla buluşacak.

Uluslararası Covid-19 Kongresi: Eğitimde Yeni Normlar konu başlıklı e-kongre 12 Haziran 2020 Cuma günü Artvin Öğretmenevinde düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. Basın toplantısına Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin TİLKİ, İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, Çoruh Üniversitesi Düzenleme Kurulu üyeleri, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi ve basın mensupları katıldı.

Basın toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın konuşması ile başladı. Konuşmasında pandemi sürecinde Artvin Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yapılan uzaktan eğitim faaliyetleri ve yaklaşan LGS öncesinde alınan tedbirler hakkında bilgiler verdikten sonra e-Kongre hakkında açıklamalarda bulunan ACAR  "Küresel bir salgın haline gelen Covid-19, insanların sosyal hayatları başta olmak üzere dünyada birçok değişikliğe sebep oldu. Değişime uğrayan alanlardan birisi belki de en önemlisi ise eğitim-öğretim faaliyetleridir. Pandemi bütün dünyaya teknolojik altyapının önemini bir kez daha gösterdi. Ülke olarak dünyada çok az ülkenin sahip olduğu altyapımızla eğitim öğretim faaliyetlerine ara vermeden uzaktan eğitim yöntemiyle devam edebildik. Bu süreçte bakanlığımızın yaptığı yatırımlarla uzaktan eğitim uygulamalarımızı geliştirmeye devam ettik. Öğretmenlerimiz, uzaktan eğitim uygulamalarındaki yeterliliklerini geliştirmeye devam ediyorlar... Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Artvin Çoruh Üniversitesi işbirliğiyle hazırladığımız 'Uluslararası Covid-19 Kongresi: Eğitimde Yeni Normlar'  pandemi sürecinde eğitime bakışın ülkemizde akademik düzeyde ele alınacağı ilk uluslararası e-kongre olacak." dedi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin TİLKİ konuşmasında Çoruh Üniversitesi olarak uzaktan eğitim sürecinde yürütülen faaliyetler hakkında açıklamalarda bulunduktan sonra e-Kongrenin hazırlanmasında emeği geçen personele teşekkürlerini iletti.

"Covid-19 Sürecinde Eğitime Bakış" ana teması ile düzenlenecek olan Uluslararası Eğitimde Yeni Normlar e-Kongresi, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sürecinde eğitim alanında gerçekleşen değişimlere ve gelişmelere yönelik çalışmalarla, eğitim dünyasına katkı sağlayan kişileri bir araya getirecek.

Ülkemizde İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında düzenlenen ilk uluslararası Covid-19 kongresi olan "Eğitimde Yeni Normlar e-Kongresi" ile uluslararası işbirliği platformu oluşturulup; katılımcıların çalışmalarını paydaşlara sunmasına ve fikir alışverişi fırsatlarına imkân sağlanacak.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde e-Kongre için özel olarak tasarlanan web sitesi sayesinde, davetli konuşmacılar bildirilerini sunabilecek, tüm yerli ve yabancı davetliler bilgi birikimlerinden faydalanabilecektir.

 

Uluslararası e Kongrede Davetli Konuşmacılar ve Konu Başlıkları Şu Şekildedir:

 

1.     Prof. Dr. Doğan CÜCELOĞLU, ( Pandemi Döneminde Aile Tutumları)

 

2.     Prof. Dr. Selçuk ÖZDEMİR, Gazi Üniversitesi, ( Tekno Burjuvazi ve Öğrenmenin Kök Hücresi)

 

3.     Prof. Dr. Tuncay ERGENE, Hacettepe Üniversitesi, (Covid-19 Pandemi Sürecinin PDR Hizmetlerine Yansıması)

 

4.     Prof. Dr. Eyüp ARTVİNLİ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, (Neden Proje Tabanlı Öğrenme)

 

5.     Prof. Dr. Sibel TÜRKÜM, Anadolu Üniversitesi, (Salgın Krizi İle Keşiflerimiz; Hoşlansak da hoşlanmasak da...)

 

6.     Prof. Dr. M. Engin DENİZ, Yıldız Teknik Üniversitesi, (Pandemi Sürecinde Psikolojik Danışmanların Rolü)

 

7.     Nurten AKKUŞ, 2018 Global Teacher Prize Top 10 Finalisti, (Geleceğin Eğitiminde Küresel Öğretmenlik Becerileri)

 

8.     Prof. Dr. Hasan Haluk ERDEM, Ankara Üniversitesi, (Covid-19 Sonrası Eğitimde Dönüşüm)

 

9.     Dr. Paul HOARD, Midamaerica Nazarene Üniversitesi,  (Covid-19 Öğrencilerin Yeni Fikirleri Eleştirel olarak Değerlendirme Becerilerini Nasıl Etkiler)

 

10.Dr. Melek KERİMOVA, Khazar University, (Covid-19 Sürecinde Üniversite öğrencilerinin Psikolojik Belirtilerinin İncelenmesi ve Eğitime Yansımaları)

 

11.Prof. Dr. Elizbar ELİZBARASHVİLİ, Gürcistan Tarım Üniversitesi, (Covid-19 Sürecinde Kimya Eğitimi ve Kimya Olimpiyatlarının Geleceği)

 

12.Doç. Dr. Gina Aurora NECULA, Galati Üniversitesi, (Çok Kültürlülük, Yabancılara Anadil Öğretimi ve Covid-19 Sonrası Beklentiler)

 

13. Prof. Dr. Peter LEVİNE, Boston Tufts Üniversitesi, ( Covid-19'un Yüksek Öğrenime Yansımaları)

 

E-Kongrede Milli Eğitim Bakanlığından davetli konuşmacılar yer alacaktır.

 

KONGRE ADRESİ www.artvincovidcongress.org

12-06-202012-06-202012-06-202012-06-202012-06-202012-06-202012-06-202012-06-202012-06-202012-06-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.