ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelleri Birlikte Aşalım Projesi Kapsamında Aile Danışmanlık Hizmetlerimiz Devam Ediyor

Engelleri Birlikte Aşalım Projesi Kapsamında Aile Danışmanlık Hizmetlerimiz Devam Ediyor

 İlimiz genelindeki engelli bireylerin ailelerine rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunmak üzere  Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinasyonunda Rehberlik Araştırma Merkezimiz tarafından uygulanmakta olan  özel eğitim ve rehberlik branşındaki öğretmenlerimizin ücretsiz olarak görev aldıkları Engelleri Birlikte Aşalım Projesi kapsamında Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ’nin katılımıyla henüz 8 aylık olan Berat BALCI´nın ailesi ziyaret edildi. Aileye uzman ekibimizce ailemize gerekli bilgilendirme faaliyetleri yapılarak, küçük Berat’a nasıl katkı sunulacağı konusunda bilgilendirme yapıldı. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren aile,  teşekkür ederek, bu uygulamanın devamının çok faydalı olacağını belirtti.

KAHVECİ, 3 yıldır il genelinde uyguladıkları  projeyle engelli bireylerin ailelerine rehberlik ve danışmanlık hizmeti verdiklerini belirterek bu kapsamda 80  aileye danışmanlık yaptıklarını  belirtti. Engelli çocuklarımızın ailelerine verilen  bu eğitimlerin ev ziyaretleri şeklinde gerçekleştirdiklerini belirten KAHVECİ,  bu faaliyetle engelli olarak nitelendirilen özel öğrencilerimizin toplumsal hayatla entegre olabilmelerine katkı sunulmuş ve engelli bireylerin özellikleri, engelli hakları, engelli bireye yaklaşım konularında ailelere danışmalık yapılmıştır dedi. Milli Eğitim Müdürü KAHVECİ, söz konusu projeyi devam ettireceklerini belirterek, projenin uygulanmasındaki emeklerinden dolayı  Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü  Ebubekir Öztürk’e ve Özel eğitim öğretmenleri, Adem KAMACİ, Mehmet Ali KESKİN, Müjde Bucak DEMİRTAŞ’a teşekkür etti

29-12-201729-12-201731-12-201731-12-2017

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.