ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EVDEN SERGİ ZİYARETİMİZ TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDU

EVDEN SERGİ ZİYARETİMİZ TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDU

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 28 Mayıs Perşembe günü ziyarete açılan online el sanatları sergisi ülkemiz genelinde Halk Eğitimi Merkezleri içerisinde online olarak açılan ilk el sanatları sergisi olması nedeniyle tüm Türkiye'ye örnek oldu.

Konu hakkında değerlendirmede bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR " Her yıl eğitim öğretim dönemi sonunda öğretmen ve kursiyerlerimiz tarafından el emeği, göz nuru ile yapılan ve sergilenmesi heyecanla beklenen ürünlerin bu yıl pandemi nedeni ile fiziksel olarak ziyaret edilemeyecek olması nedeniyle girdiğimiz arayış sonucunda el sanatları sergimizi özel ekipmanlar ve kameralarla 360 derece çekilen küre fotoğrafların birleştirilmesi sonucu oluşturulan online sergi olarak ziyarete açtık. 28 Mayıs Perşembe günü internet üzerinden ziyarete açtığımız ve ' EVDEN SERGİ ZİYARETİ' haberi ile duyurduğumuz el sanatları sergimiz ziyaretçilerin beğenisi ve yoğun ilgisi ile karşılandı. Bakanlığımız tarafından ülke genelinde tüm Halk Eğitimi Merkezlerinde buna benzer sanal sergilerin açılması istendi. Bu faaliyetimiz ile koşullar ne olursa olsun çalışarak her sorunun aşılabileceğini göstererek , sergimizin hazırlanmasında emeği geçen Hopa Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü idareci, öğretmen ve kursiyerlerimize tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

Online el sanatları sergimiz ziyarete açıldığı andan kısa bir süre sonra adeta ziyaretçi akınına uğradı. Başta ilimiz olmak üzere saatler içerisinde internet üzerinden ve sosyal medyadan paylaşılarak binlerce ziyaretçiye ulaştı.

 

SANAL SERGİYE ULAŞMAK İÇİN ADRESE TIKLATINIZ

           https://hopa.meb.gov.tr/hopa_hem_360/

01-06-202001-06-202001-06-202001-06-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.