ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi İl Toplantısı Yapıldı.

17-18 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara´da gerçekleştirilen Eğitimde Fatih Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesine katılan öğretmenlerimizle bir araya gelen Abdulcelil KAHVECİ, ilde uygulanmakta olan kodlama eğitimleri, robotik uygulamalar ile eğitim-öğretimde kullanılan diğer teknolojik eğitim gereçleri üzerinde öğretmenlerle istişarelerde bulundu. 
Fatih Projesi İl Toplantısı Yapıldı.

  Abdulcelil KAHVECİ uygulanmakta olan kodlama eğitimleri, robotik uygulamalar ile okullarda yapılması planlanan maker atölyeleri, yeni kodlama, STEM--STEAM ART atölyeleri, matematik atölyeleri, aurdunio uygulamaları, Artırılmış Gerçeklik uygulamaları, yazılım uygulamalarını yaygınlaştırıp bu alanlarda öğretmen ve öğrenci eğitimlerini artırarak devem ettireceklerini ifade etti. Öğretmenlerin tamamının konuyla ilgili fikir ve önerilerini aktarıldığı toplantıda KAHVECİ öğretmenlere bu anlamda her türlü desteği vermeye çalıştıklarını, bundan sonra da bu desteklerin devam edeceğini belirtti.  Abdulcelil KAHVECİ, sözlerine şöyle devam etti: Öğrencilerimiz ilgi ve istidatları doğrultusunda doğru bir şekilde yönlendirildiğinde onların hayatta hem daha başarılı hem de daha mutlu bireyler oldukları görülecektir. Bu bağlamda okullarımızı farklı yeteneklere sahip olan öğrencilerimizin bu yeteneklerini geliştirmelerine destek sunacak mekân ve imkanları oluşturmaya çalışmaktayız. Öğrencilerimiz teknolojiyi sürekli tükettiklerinde değil, var olan teknolojiyi kullanarak yeni şeyler üretebilme becerisine kavuştuklarında ve ürettiklerinden haz aldıklarında eminim ki daha da mutlu olacaklardır.

 

Özellikle öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sunacak hizmet içi eğitim faaliyetlerini, atölye çalışmalarını önemsediklerini dile getiren Abdulcell KAHVECİ, okullarımızda kısa bir zaman dilimi içerisinde öğrencilerimiz robotlarını, 3 D yazıcılarını artık kendileri üretmeye başlayacaklar. Dedi.

 

Toplantıya katılan öğretmenler Ankara´da düzenlenen Eğitimde Teknoloji Zirvesinin kendilerine yeni ufuklar açtığını, söz konusu uygulamaların kurulacak atölye ve hizmetiçi eğitim faaliyetleriyle yaygınlaştırılmasın öğrencilere ve dolayısıyla eğitim-öğretim başarısına büyük katkı sağlayacağını ifade ettiler.

12-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-2017

 

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.