ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Ortaokulu Geçici Yeni Binasında Eğitim-Öğretime Başladı

Gazi Ortaokulu Geçici Yeni Binasında Eğitim-Öğretime Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından,  ülkemiz genelindeki eğitim yapılarının deprem riskine karşı yürüttüğü çalışmalar, sonucunda deprem olması durumunda risk taşıdığı belgelenen ve yıkılıp yeniden yapılması kararlaştırılan Artvin Gazi Ortaokulu geçici yeni binasına taşındı.

Gazi Ortaokulu öğrencileri 9 Mart pazartesi günü eski adıyla Kız Meslek Lisesi olarak bilinen Dere Mahallesi Şehit Ömer Zeki Varan Caddesi No:45  adresindeki geçici yeni binada eğitim-öğretim görmeye başladılar.

Öğrencilerin ilk gün heyecanına ortak olmak için ilk bayrak törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, törende yaptığı konuşmada " İlimizin en köklü ve en büyük okullarından biri olan Gazi Orta Okulu binasını maalesef boşaltmak zorunda kaldık, inşallah öğrencilerimizi eski binamızın yerine en güzel proje ile yeni Gazi Ortaokulu binasını yaparak taşıyacağız. Okulumuzun bu geçici binaya çok kısa sürede taşınmasını sağlayan değerli çalışma arkadaşlarıma, taşınmanın her aşamasında sorumluluk üstlenerek yardımcı olan saygıdeğer öğretmenlerimize, sürecin başından beri bize destek olan değerli velilerimize teşekkür ediyorum. Sevgili öğrenciler bugün ders zilinin çalması ile birlikte lütfen çalışmalarınıza aynı disiplin ve gayretle devam ediniz. Bu okulda da sizlere en iyi imkânları sunmaya devam edeceğiz. Başarılar dilerim." dedi.

09-03-202009-03-202009-03-202009-03-2020

 

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.