ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Öğrencimiz Uzaktan Eğitimden Faydalanmalı

Her Öğrencimiz Uzaktan Eğitimden Faydalanmalı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR Ardanuç, Şavşat ve Yusufeli ilçelerindeki tüm ortaöğretim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile telekonferans yöntemiyle toplantı yaptı.

Toplantıya il genelinde pandemi durumu hakkında bilgiler paylaşarak başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR " Salgının durdurulmasında toplumsal bilinç oluşması son derece önemli. Öğretmenlerimiz bu konuda öğrenci ve ailelerimizi bilinçlendirmek amacıyla uzaktan eğitim yoluyla yaptıkları her derste 25200 öğrenci ve ailelerine ulaşarak salığınla mücadele konusunda bilgilendirme çalışması yapıyorlar" dedi.

İl genelinde yapılan uzaktan eğitim faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, "Uzaktan eğitim faaliyetlerini kapsayıcılık ilkesi, uzaktan eğitimde etkili sınıf yönetimi ve interaktif yöntemle sürdürerek öğrenme sürecinin etkinliğini daha da arttıracağız. Her öğrencimizi mutlaka uzaktan eğitimden faydalanır hale getireceğiz" dedi. TIMSS sonuçlarında ülkemizin başarısının arttığını belirten ACAR, ölçme değerlendirmede yeni nesil sorular ve yaklaşımların başarının artmasında etkili olduğunu ve öğretmenlerimizin bu konuda kendilerini yenilemelerinin önemli olduğunu vurguladı.

           Ortaöğretim Hizmetleri biriminden sorumlu Şube Müdürü Recep KAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürlerinin de katıldığı toplantıda, uzaktan eğitim çalışmaları, uzaktan eğitim faaliyetlerinde karşılaşılan güçlükler ve çözüm önerileri, derslerin niteliğini arttırmak için alınacak önlemler, merkezi sınavlara hazırlık süreci, pandemi ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar ve EBA kullanımı konularında değerlendirmelerde bulunuldu.

09-12-202009-12-202009-12-202009-12-2020

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.