ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi Mesajı

"Sen ki, a'sâra gömülsen taşacaksın... Heyhât!
Sana gelmez bu ufuklar, seni almaz bu cihât...
Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,
Sana âguşunu açmış duruyor Peygamber..."

 

Bin yıllık tarihimizde, istiklal ve istikbalimiz konusundaki kararlılığımızın, iman gücümüz ve vatan sevgimizin bir kez daha teyit edildiği; zamana ve çağlara inancın ve azmin mührünün vurulduğu "Çanakkale Zaferi" nin 105. Yıl dönümünde tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Çanakkale; dünyanın en büyük ordularının devasa donanmaları ve üstün silah güçleriyle dağları, tepeleri, okyanusları geçtiği fakat henüz on altısında vatanını müdafaa aşkıyla cepheye koşan Türk askerinin iman dolu göğsünü geçemediği yerdir. Çanakkale yedi düvele karşı göğsünü siper eden Mehmetçiğin iman ve vatan aşkıyla çıktığı şehadet yolunda dönmeyi hiç düşünmediği yerdir.

Çanakkale bir vatan müdafaasıdır. Çanakkale, varoluşundan bu yana esareti hiç tatmamış bir milletin ya istiklal ya ölüm mücadelesidir.

Bizler; böyle şanlı bir ecdattan devraldığımız bağımsızlık ruhu ve sarılmaz inancımızla, her karışı şehit kanlarıyla yıkanmış bu kutsal vatanı ebediyete kadar koruyacağız ve yükselteceğiz.

Bu duygularla 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105.yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatanını canından aziz bilen kahraman şehitlerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum.

Ruhları şad, mekânları cennet olsun..

                                                                                                                                Fahri ACAR

                                                                                                    Artvin İl Milli Eğitim Müdürü

Dere Mah. Şehit Ömer Zeki Varan Sok. No35 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.