ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Hazırlık Toplantısı Yapıldı

LGS Hazırlık Toplantısı Yapıldı

2020-LGS'nin 20 Haziran tarihinde uygulanacağının Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından duyurulmasının ardından bakanlığımızca hazırlanan sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezî sınav başvuru ve uygulama kılavuzu dün yayınlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan LGS'nin uygulanma aşamalarını planlamak amacıyla İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri ile toplantı yaptı.

Toplantıda ilimiz genelinde eğitim gören 8. Sınıf öğrencilerinin sayıları, okulların fiziki olarak sınava hazır hale getirilmesi, okulların derslik kapasiteleri, öğrencilerin kişisel mesafe kuralına uyarak sınıflara yerleştirilmesi, sınav öncesi ve sınav anında yapılacaklar, öğrencilere sınav öncesinde uzaktan yapılacak rehberlik çalışmaları ile başarının artırılması için alınacak önlemler görüşüldü.

Toplantıda konuşan ACAR " Öğrencilerimizin kendilerini hazır ve rahat hissederek sınava girmeleri bizim önceliğimizdir. Bunu sağlamak için önlemleri aldık, almaya devam ediyoruz. Önümüzdeki süreci öğrencilerimizin eksiklerini gidermek ve rehberlik anlamında psiko-sosyal destek sağlamak amacıyla planlıyoruz. Okullarımızın dezenfekte edilmesi, okul bahçelerimizin ve sınıflarımızın kişisel mesafe kuralına göre düzenlenmesi çalışmalarına şimdiden başladık. Sınava hazırlanan öğrencilerimiz ve velilerin gönülleri rahat olsun. Çocuklarımızın en güzel şekilde sınava girmeleri için bütün önlemleri alıyoruz" dedi.

07-05-202007-05-202007-05-2020

Dere Mah. Şehit Ömer Zeki Varan Sok. No35 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.