ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çevrimiçi "Öğretmenler Odası Buluşmaları" Hopa'daki Okullarımızla Devam Etti

Çevrimiçi

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR'ın öğretmenlerimizle samimi bir ortamda bir araya geldiği "öğretmenler odası buluşmaları" pandemi nedeniyle geçtiğimiz haftadan itibaren çevrimiçi olarak yapılmaya devam ediyor.

Çevrimiçi Okul Ziyaretlerine bugün Hopa Sugören İlkokulu/Ortaokulu ve Hopa Yoldere Cumhuriyet Ortaokulu ile devam edildi.

            İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR çevrimiçi buluşmalarda yaptığı konuşmasında  " Bir okulda iyi olan güzel olan her şeyin altında başarıya kurgulanan okul kültürü ve öğretmenlerin imzası vardır. Artvin'de başarılı olmak için her şeyimiz var çünkü sizler varsınız, öğretmenlerimiz var. Eğitim imkânları açısından bu gün geldiğimiz noktada Artvin çok farklı bir seviyede,  ilimizin hiçbir noktasında öğretmen eksiğimiz yok.

Öğrencilerimizin kaybettiği zamanın telafisi yok.

Başarıdaki en önemli faktörlerden birisi de öğretmenin değiştirme gücüdür. Bu gücün farkında olarak görevimizi iyi yapmak bu anlamda çok önemli. Öğrencilerimizin kaybettiği zamanın telafisi yok. Bu nedenle uzaktan eğitimde etkili öğrenme süreçleri ve sınıf yönetimi ile öğrencilerimizin öğrenme kayıplarının önüne geçmeliyiz. Bir yandan eğitim görevimizi sürdürürken diğer taraftan veli toplantıları ile ailelerin de pandemi kuralları konusundaki hassasiyetlerini canlı tutmaya devam edeceğiz" dedi.

Buluşmalarda öğretmenlerimize ayrı ayrı söz vererek tanışan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, öğretmenlerimizden gelen soruları cevapladığı gibi öğretmenlerimizin uzaktan eğitim süreci hakkındaki duygu ve düşünceleri sorarak yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

            Temel Eğitim Hizmetleri biriminden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cüneyt KAMACİ ve Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai AYDIN'ın da  katıldığı çevrimiçi buluşmalarda okul idareci ve öğretmenleri kol bazında yaptıkları çalışmaları anlatarak hedefleri hakkında bilgiler paylaştılar.

10-12-202010-12-202010-12-202010-12-202010-12-202010-12-202010-12-202010-12-2020

Dere Mah. Şehit Ömer Zeki Varan Sok. No35 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.