ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1. Dönem Sonu Karne Programı Çevrimiçi Olarak Yapıldı

Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK, Artvin 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi yönetici, öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla çevrimiçi olarak yapılan 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı 1. dönem sonu karne törenine katıldı.
1. Dönem Sonu Karne Programı Çevrimiçi Olarak Yapıldı

Çevrimiçi programda öğretmen ve öğrencilere seslenen Artvin Valisi Sayın Yılmaz DORUK "Artvin eğitim camiasının değerli mensupları sevgili öğrenciler yarıyıl tatilinizin arifesinde sınırlı bir ortamda da olsa bende sizlerle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. İstisnai bir dönemi birlikte yaşadık. Bu süreçte milletçe sorumluğunun bilincinde, çözüm üreten, kendine güvenen hatta ülkesinin dışındakileri de düşünen bir refleks gösterdik. Millet olarak bu güzel tavırları ortaya koymuşsak, bu aldığımız bütüncül eğitimin bir sonucudur. İçinden geçtiğimiz bu süreçte asli görevleri dışında bu mücadeleye verdikleri desteklerden dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz başta olmak üzere idareci ve öğretmenlerimize ayrıca teşekkür ederim. Bu duygu ve düşüncelerle ikinci döneme yüz yüze eğitim ile başlamak umuduyla hepinize iyi tatiller dilerim." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR konuşmasında; bu yarıyıl uzaktan eğitim ve kısmen de olsa bazı kademelerde seyreltilmiş yüz yüze eğitimle, eğitim öğretim faaliyetlerinin sürdürüldüğünü belirterek "Dünyanın içinden geçtiği Covid-19 salgın sürecinde ilimizdeki 158 okulumuzda, 2114 öğretmenimiz ve 24663 öğrencimizle 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının birinci yarısını tamamlamış bulunmaktayız. Bu dönemi öğrencilerimizin en yüksek oranda davranış kazanımıyla geçirebilmelerini için çaba harcadık." dedi.

ACAR, Bakanlığımızın teknolojik alt yapısı EBA ve diğer çevrimiçi ağları kullanarak uzaktan eğitimle derslerin yürütüldüğünü belirterek "Bununla birlikte öğrencilerimizin bilişsel, fiziksel, sosyal, duygusal ve sanatsal yeteneklerini geliştirmek, öğretmenlerimize ve velilerimize farklı eğitsel deneyimler kazandırmak için onlarca, yüzlerce etkinlik planladık ve yürüttük. Bu etkinliklerdeki amacımız yüz yüze eğitimde olduğu gibi uzaktan eğitimde de tüm paydaşlarımıza dokunabilmekti." dedi.

Covid-19 salgını ile mücadelemiz devam ettiğini hatırlatan ACAR, tatil sürecindeki tüm hareketliliğimiz ve faaliyetlerimizde öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin bu konuda uymaları gereken kurallara hassasiyetlerinin devam etmesi gerektiğinin altını çizdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR "Kıymetli meslektaşlarıma; bu olağan dışı dönemde öğrencilerimizin hepsine ulaşabilmek ve onlara faydalı eğitsel içerikler sunmadaki gayretleri için,  saygıdeğer velilerimize; bu süreçte eğitim camiamıza verdikleri tüm destekler için, sevgili öğrencilerimize ise bu dönemde yaşadıkları sosyal ve psikolojik gerginliği atlatarak kendilerine sunulan eğitim olanaklarından en üst düzeyde faydalanmak adına göstermiş oldukları gayret için teşekkür ederim. İkinci dönem okullarımızdayüz yüze eğitimle, sağlık ve huzur içinde birlikte olmak dileğiyle, iyi tatiller dilerim." diyerek sözlerini tamamladı.

            Öğrencimizin okuduğu şiir ile başlayan programda Okul Müdürü Özkan KÖSE ise okul bünyesinde yürütülen çalışmalar ve uzaktan eğitim çalışmaları hakkında bilgiler paylaştı.

22-01-202122-01-202122-01-202122-01-202122-01-202122-01-202122-01-202122-01-202122-01-202122-01-2021

Dere Mah. Şehit Ömer Zeki Varan Sok. No35 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.