ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR'IN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR'IN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Gazilik" unvanı ve "Mareşallik" rütbesinin verilişinin 101. Yıl dönümü dolayısıyla kahraman gazilerimize armağan edilen 19 Eylül Gaziler gününü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Cennet vatanımız için gözlerini kırpmadan cepheden cepheye koşmuş, "Ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz." diyerek korkusuzca vatan müdaafasında en önde yer alan aziz milletimiz, topraklarımızdan düşmanı temizlemiş ve tarihimizde nice şanlı destanlar yazmıştır.

Bizler, güzel vatanımızda özgürce yaşayabiliyorsak, bayrağımızı mavi göklerde gururla dalgalandırıyorsak şehit ve gazilerimizin vatan aşkıyla dolu yürekleri ve cesur karakterleri sayesindedir.

Kahraman şehitlerimize ve gazilerimize karşı minnettarlığımızı ve vefamızı sunduğumuz 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla ;başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve ebediyete irtihal eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize aileleri ile birlikte sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

 

Dere Mah. Şehit Ömer Zeki Varan Sok. No35 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.