ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Geneli Özel Eğitim Mesleki Paylaşım ve Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi.

7 Kasım 2017 Salı günü Artvin Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ, Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan KÖSE ile ilimiz genelindeki özel eğitim öğretmenleri yer aldı.
İl Geneli Özel Eğitim Mesleki Paylaşım ve Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi.

Gündem maddeleri doğrultusunda Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonunda alınan kararlar hatırlanarak 2017-2018 eğitim öğretim yılında Özel Eğitim Hizmetleri alanında ilimizde yapılması planlanan çalışmalar görüşüldü. İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ, “ Risk grubuna giren öğrencilerin risk analizleri üzerinde önemle durduğumuz bir konudur. Sizlerin süzgecinden geçecek olan bu analizler resmi nitelik taşıyacağından yapacağınız çalışmalar bizler için çok önemlidir. Bunun yanı sıra ilimizdeki destek eğitim odası öğrenci sayıları, özel eğitim sınıfı sayıları, kaynaştırma öğrenci sayıları ile ilgili değişiklikler ve evde öğrenim gören öğrencilere yönelik de sıkı takip yapılması gerekir. Bulunduğunuz ilçede, bölgede okul öncesi çağa gelip de sisteme dahil edilmeyen öğrenci varsa onları sisteme dahil edelim. Bunların dışında 3 yıldır devam eden “Engelleri El Ele Aşalım” projesi kapsamında engelli öğrencisi bulunan aileleri ziyaret ederek onlara ihtiyaçları olan desteği vermek zorundayız. Değerli Arkadaşlar, bu bir farkındalık çalışmasıdır. Bu anlamda sizlerin katkıları bizler için çok önemlidir. Bizler hep sahadayız, problemleri yerinde inceleyip çözümler üretmek ve okul ortamlarının iyileşmesini sağlamak adına Bakanlığımız bize her türlü desteği vermektedir. Buradan kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederim.” dedi.

Toplantının sonunda öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sunmak amacıyla eğitici eğitimi düzenlenmesi kararı alındı.

08-11-201708-11-2017

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.