ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ’nin Birinci Dönem Sonu Karne Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ’nin Birinci Dönem Sonu Karne Mesajı

İl genelinde 25.544 öğrenci ve 2.125 öğretmenimizle girişimci, vizyoner, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, evrensel ile yerel değerleri harmanlamış, dünyadaki gelişmeleri takip eden, bilime sevdalı, teknoloji üreten, donanımlı ve sahip olduğu bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, mutlu bireyler yetiştirebilmek için faaliyet gösterdiğimiz bir dönemi daha geride bırakıyoruz. 

 

Kıymetli Öğrencilerim,

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı  birinci dönemi  boyunca göstermiş olduğunuz gayret ve çalışmaların karşılığı olan karne heyecanınıza yürekten katılıyor, ben de sizlerle birlikte aynı heyecanı yaşıyorum.

Sizlerin başarısı, ülkemiz ve milletimiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Geleceğimiz adına sizlere olan güvenimiz tamdır. Sizleri, öğretmenlerimizin öncülüğünde soran, sorgulayan, okuyan, araştıran, düşünen, eleştirel değerlendirmelerde bulunan, teknolojiyi bilinçli şekilde kullanan, planlı ve düzenli çalışan, üreten, sorumluluğunun bilincinde, mutlu, insan haklarına saygılı, meselelere çağdaş yaklaşımlarla çözüm bulabilen, yerel veya evrensel temel insani ve ahlaki değerlere tam anlamıyla sahip, yenilikçi bireyler olarak yetişiyor görmek bizleri her zaman sevindiriyor, gururlandırıyor.

Bugün, emeğinizin karşılığı olan karnelerinizi alacaksınız. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde istenilen notlar olmayabilir. Sevgili Çocuklarım, karnelerinizden yola çıkarak gerekli çıkarımları yapacağınıza, düzenli ve planlı bir çalışmayla bunları telafi edeceğinize inanıyorum.

 Birinci dönem içindeki çalışmalarını güzel bir karne ile taçlandıran öğrencilerimizi de yürekten kutluyor, başarılarının hayatları boyunca devamını diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Birinci dönem boyunca yapmış olduğunuz özverili çalışmalar ve göstermiş olduğunuz gayretlerden  dolayı her birinizi  ayrı ayrı tebrik ediyorum.

Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un tabiriyle ‘Kırmadan, kızmadan, yormadan, sevgiyle, ilgiyle, bilgiyle; kendilerine bahşedilen özel ve güçlü bir sabırla insan yetiştiren, tüm zorluklar arasında “İyi ki öğretmenim” diyen koca yürekli öğretmenlerim,’’ sonuna kadar hak ettiğinize yürekten inandığım tatilinizi en güzel şekilde geçirmenizi, tatilin verdiği fırsatla öğrencilerimizle daha dinamik bir şekilde buluşmanızı diliyorum.

 

Saygıdeğer Veliler,

 

Sizlere öncelikle karnenin her şey olmadığını ifade etmek isterim. Başarının birden fazla etkene bağlı olduğunu göz önünde bulundurarak çocuklarınızı lütfen karne notlarına göre değerlendirmeyiniz.

Notları ne olursa olsun çocuklarınızın nottan daha değerli olduğunu onlara hissettiriniz. Çocuklarımız, bizim hayattaki en değerli varlıklarımızdır. Onlar için ne kadar çok çalışsak azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim-öğretim yılında da çocuklarınızın yanında olduğunuzu ve ne kadar emek verdiğinizi bilmekteyiz. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları ve en iyi şekilde yetişmeleri hepimizin ortak hedefidir.

 

Onlara; doğru rehberlik yapıp yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman çocuklarımız hayallerini gerçekleştirip ülkemizin güzel yarınlarında yerlerini alacaklardır. Sizlerin, bu kutlu vazifemizde hep yanımızda olacağınız inancıyla bu tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.

 

2018–2019 Eğitim-Öğretim yılı birinci döneminin sonunda, sevgili öğrencilerimizi, değerli meslektaşlarımı ve kıymetli velilerimizi kutluyor, saygı, sevgi ve esenlikler diliyorum.

 

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.