ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR Çay Tv'de Yüz Yüze Eğitime Başlama Çalışmalarını Değerlendirdi

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR Çay Tv'de 26 Şubat 2021 Saat:14.30'da yayınlanan 25. Saat programına konuk oldu.
İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR Çay Tv'de Yüz Yüze Eğitime Başlama Çalışmalarını Değerlendirdi

İbrahim EKSİLMEZ'in sunduğu programa canlı olarak bağlanan ACAR, yüz yüze eğitim, okullarda salgın ile mücadele konusunda yapılan çalışmalar ile öğrenci ve veli bilgilendirme çalışmaları hakkında merak edilen sorulara yanıt verdi.

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR, 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibari ile Artvin'de öğrencilerin %64'ünün yüz yüze eğitime başlayacağını belirterek, ilkokulların seyreltilmiş olarak haftada iki gün, 8 ve 12. Sınıfların ise tam zamanlı olarak yüz yüze eğitim başlayacaklarını ifade etti.

Okullarda yürütülen hazırlık çalışmalarının tamamlandığını kaydeden ACAR, bu hafta itibariyle ilimizdeki tüm okulların " Okulum Temiz" belgesi almaya hak kazandığını, derslikler, öğrenci pansiyonları ve yemekhanelerde temizlik ve mesafe kuralına uygun şekilde önlemlerin alındığını belirtti.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının devam ettiğini belirten ACAR, taşıma ile eğitime ulaşan öğrenciler için de tüm hazırlıkların tamamlandığını, Artvin'deki öğrencilerimizin %10 kadar öğrencimizin salgın önlemleri alınmış 400'e yakın servisle okullarına ulaşacaklarını ifade etti.

ACAR, toplumun her ferdine salgınla mücadele konusunda sorumluluk düştüğünü kaydederek kurallara hep birlikte uyarak öğrencilerimizin okullarına kavuşabileceklerini ve sosyal hayatın normale döneceğini belirtti.

26-02-202126-02-2021

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.