ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR'IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ FAHRİ ACAR'IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Bu gün; Kutsal vatanımızın istiklali için tüm imkânsızlık ve zorluklara rağmen her şeyi göze alarak mücadele eden Türk Milletinin destansı kahramanlığının zaferle sonuçlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıldönümünü milletçe büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Bu şanlı zaferle aziz milletimiz tüm dünyaya bir kez daha, bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini, savaş meydanlarında maneviyatın ve inancın, sayısal güçten daha üstün olduğunu kanıtlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da bu anlamda yol göstermiştir. 

Gücünü ve bekasını birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimiz, tarihin her safhasında kendisine karşı ortaya konulan haksızlıklara karşı kenetlenmesini bilmiş, gittiği her yere adalet, barış, kardeşlik, hoşgörü, saygı ve sevgi taşımıştır.

Bu ülkenin eğitim ordusu olarak bize düşen görevse; geleceğe yön verirken tarihine de sahip çıkan, çağın gerektirdiği donanımlara sahip yeni nesiller yetiştirmek, devletimizi ve milletimizi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştırmak için her zaman bir adım önde olmaktır.

          Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Taarruz'un 99. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anarım.

 

                                                                                                                Fahri ACAR

                                                                                                                 Artvin Millî Eğitim Müdürü

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.