ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Abdulcelil KAHVECİ´nin 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Abdulcelil KAHVECİ´nin 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Milletimizin eşsiz kahramanlık destanlarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. Yılını coşkuyla kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.  Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.’  Şairin veciz bir şekilde ifade ettiği gibi ülkemizin her karış toprağı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanarak vatan haline getirilmiştir.  30 Ağustos Zaferi bu bakımdan dünya tarihine damga vuran aziz milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir.  ‘Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez;  Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez.’ Pek çok zaferle dolu şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri sayılabilecek 30 Ağustos, bizlere millet bilinciyle hareket etmenin öneminin yanında, birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşçe, inançla ve kararlılıkla yürüdüğümüzde, önümüzde hiçbir engelin duramayacağını da bir kere daha göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yılını kutluyor; başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.