ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR ABDULCELİL KAHVECİ'NİN YIL SONU KARNE MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR ABDULCELİL KAHVECİ'NİN YIL SONU KARNE MESAJI

sona ermiştir. Bugün ilimizde okul öncesiyle birlikte 25.544 öğrencimiz karne alma sevinci yaşamaktadır.

Sevgili öğrenciler, eğitim öğretimde bir yılı tamamlayarak karnelerinizi aldınız. Her birinizi gayretlerinizden dolayı kutluyorum. Notlarınız ne olursa olsun, hiçbir zaman ümidinizi ve cesaretinizi kaybetmeyin. Hayata sıkı sıkı sarılın. Başarmak için daima gayret edin. Yapabileceklerinizi, yeteneklerinizi en iyi bilen sizlersiniz. Başta öğretmenleriniz, anne-babalarınız olmak üzere, hepimiz size destek olmak, sorunlarınızı çözmek, güzel ve mutlu bir eğitim ortamında başarılı öğrencilik geçirmeniz için elimizden geleni yaptığımızı unutmayın. Şimdi ailenizle birlikte karnenizi alarak sevincinizi doyasıya yaşamanızı istiyorum. Tatili iyi bir şekilde öncelikle kaliteli dinlenerek, anne ve babalarınızla birlikte gerçekleştireceğiniz aktivitelerle sağlık ve mutluluk içinde geçirmenizi diliyorum.

Değerli öğretmen arkadaşlarım, sizin, hoşgörülü, sabırlı, özverili ve sevgi dolu yüreğiniz sayesinde yetiştirdiğiniz öğrenciler için ne kadar fedakârca çalıştığınızı çok iyi biliyorum.  Gönül verdiğiniz mesleğinizde öğrencilerimize büyük emekler verdiniz. Öğrencilerimizin her birini ayrı bir değer olarak görüp, aile sıcaklığı ve özveri ile onları mutlu ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirmek için gayret gösterdiniz. Bugün sınıflarımızda sizlerin ilgi, sevgi ve fedakârlıklarıyla yetişen öğrenciler, yarın ülkemizi daha iyi seviyelere çıkarabilmek için bayrağı teslim alacaktır. Bu görev bilinciyle hareket ederek çocuklarımızın ahlaki değerleri davranışa dönüştüren,  sevgi dolu bir birey olarak yetişmesi en büyük hassasiyetimizdir. Gayretli çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

Saygıdeğer velilerimiz, şüphesiz her veli çocuğunun başarılı olmasını ister, yine her öğrenci başarılı olmanın verdiği hazzı, mutluluğu tatmak ister. Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız.
Çocuklarımızı sadece yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde arzu edilmeyen notlar olabilir. Ancak bu, çocuklarımızın sistemli ve düzenli çalışmalarıyla her zaman telafi edilebilecekleri bir durumdur. Yeter ki siz onlara güvenin ve değerli olduklarını hissettirin.  Sizler, başarının gizli kahramanları, çocuklarınız için büyük fedakârlıklar göstererek eğitimlerini sürdürmelerini sağlarken sıkıntılar çektiniz. Anne ve baba olarak çocuklarınız için ne kadar büyük fedakârlıklar gösterdiğinizi biliyorum. Ama unutmayın, en önemli varlığımız geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, eğitim öğretim faaliyeti içinde gösterdikleri çaba, her şeyin üstündedir. Çocuklarımız en başta sevgi ve saygınızı hak ediyorlar. Çünkü hepsi sizi çok seviyor, bunu anlamak için tatili onlarla birlikte planlayacağınız etkinliklerle geçirin. Göreceksiniz ki çocuklarınız, daha mutlu ve başarılı olacaklardır. Siz değerli velilerimize çocuklarınıza, öğretmenlerimize ve okullarımıza gösterdiğiniz her türlü destek için İl Milli Eğitim Müdürü olarak yürekten teşekkür ederim.          

 Bu düşünce ve inançla hizmetlerin en kutsalını üstlenmiş fedakâr yöneticilerimize, görevinin sorumluluğunu bilen kıymetli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize, okul aile birliklerimize, kıymetli velilerimize, yardımcı personelimize sevdikleriyle birlikte sağlıklı, güzel bir tatil geçirmelerini temenni ediyorum.

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.