ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ, Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki Harezmi Eğitim Sınıfını Ziyaret Etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ, Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki Harezmi Eğitim Sınıfını Ziyaret Etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ 2 Mayıs 2018 Çarşamba günü ilimizde uygulanmakta olan Harezmî Eğitim Modelinin gerçekleştirildiği üç okuldan biri olan  Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Harezmî Sınıfını ziyaret etti. Bu ziyarette öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya gelen KAHVECİ, öğrencilere Harezmi Eğitim Modelinden önceki düşünceleri ile   Harezmi Eğitim Modelinden sonra ne gibi bir farkındalık yaşadıklarını sordu. Öğrenciler de bu eğitim modeli uygulaması sayesinde kendilerinde özgüven artışı olduğunu ve derslere zevk alarak katılım sağladıklarını ifade ettiler.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ, öğrencilere bu eğitim modeli kapsamında hayatın içinde karşılaştıkları hangi problemi ele aldıkları ve probleme  ne gibi   çözüm sundukları hakkında bilgiler aldı.

 

Öğrenciler bu kapsamda teknoloji bağımlılığını ele aldıklarını ve buna yönelik bir telefon uygulaması geliştirerek cep telefonu ve internet kullanım süresini kontrol altına alan bir sistem geliştirdiklerini belirttiler. KAHVECİ,  Harezmi Eğitim Modelinin getirileri hakkında sorduğu soruya ise  verilen görev ve sorumlulukları yerine getirirken aileleriyle daha nitelikli zaman geçirdikleri ve teknolojinin insanı bağımlı hale getirmesinden uzaklaştıkları şeklinde cevap aldı. Öğrenciler yaptıkları anket ve röportajların değerlendirilmesi sürecinde ise işleri sebebiyle yoğun olan  ebeveynlerin  çocuklarını zaman geçirmeleri amacıyla cep telefonu veya tablet bilgisayarla meşgul ettiğini, bu durumun da onları   bağımlılığa teşvik ettiğini anket yoluyla fark ettiklerini ifade ettiler.

 

 Öğrencilerin örnek uygulamalarına katılan KAHVECİ, “ Ülkemizin geleceği olan siz  gençlere güveniyoruz. Tek geleceğimiz sizlersiniz. Sizlerin kendinizi geliştirmesi ve ülkemizin çağın gerektirdiği atılımları yapması adına çalışmalar yapması noktasında destekliyoruz. Teknoloji bağımlılığı önemli bir konu. Bu sorun için atılacak olan her adımda sizlerin yanındayız.” dedi.

 

Öğrencileri başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ederek bu eğitimin uygulanmasında emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti.

02-05-201802-05-201802-05-201802-05-201802-05-2018

 

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.