ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gazetecilik Bölümü Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gazetecilik Bölümü Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

 Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gazetecilik Alanı öğrencileriyle bir araya gelen KAHVECİ, seçmiş oldukları bölümü başarıyla devam ettirebilmeleri için gerekli olan çalışma disiplini ve okuma alışkanlığıyla birlikte artacak olan birikim ve tecrübeleri hakkında öğrencilerle sohbet etti.

KAHVECİ, öğrencilere; Anadolu Ajansı Trabzon Bölge Müdürlüğünü ve Ankara’da Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğünü ziyaret ederek; burada atölye çalışması yapacakları müjdesini verdi.

KAHVECİ: “Meslek liseleri yeni eğitim vizyonunun en önemli  mihenk taşlarıdır. Mesleki eğitimle ilgili Bakanlığımızca birçok atılımın yapıldığını, okul-sektör ilişkisinin daha da güçlü olması için birçok protokol, proje, çalışma yapıldığını belirtti. Bu atılımlarla meslek okullarına rağbetin artacağını, mesleki ve teknik eğitimin Türkiye´de gözde kurumlar haline geleceğine şahit olacağız.’’ dedi.

KAHVECİ, okullardaki mesleki donanımı daha da yüksek bir seviyeye ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti. Bu donanım oluşturulurken öğretmenlerin fikir ve desteğinin asıl unsur olduğunun altını çizdi.  Kahveci, okulun işlevinin öğrenciyi  hayata hazırlamak olduğunu ifade ederek, bu anlamda öğretmenlere büyük görev düştüğünü belirtti. Çocuklarımızı geleceğe hazırlarken öğretmenlerimizin alanla ilgili gelişmelerden en üst düzeyde haberdar olmaları ve bunun eğitime yansımalarının iyi analiz edilerek uygulanması gerektiğini belirten KAHVECİ,  bu ufukla geleceğimizin daha iyi tasarlanabileceğini ifade etti.

Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin kurum olarak hayata dokunan projeler yaptığını, bu projelerle okulun bulunduğu mevkideki hasta ve yaşlı insanlara bakım hizmeti uygulandığını, Güzellik ve Saç Bakımı bölümü öğrencilerinin hastanede ve huzur evlerindeki yaşlıların kişisel bakımlarını yaptıklarını ve bu çalışmalardan mutluluk duyduklarını belirtti. Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek hizmetleri alanı tarafından 3 yıldır gerçekleştirilen Geleneksel Genç Şefler Organizasyonunun bu yıl bölgesel olarak gerçekleştirileceğini, bu organizasyonun okulumuz tarafından gerçekleştirilmesinin de önemli olduğunu belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ tarafından Gazetecilik Alanı öğrencilerine alanlarıyla ilgili kaynak kitap hediye edildikten sonra ziyaret programı tamamlandı.

04-02-201904-02-201904-02-201904-02-201904-02-201904-02-201904-02-201904-02-2019

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.