ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ’den YKS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ’den YKS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ, 30 Haziran ve 1 Temmuz 2018 tarihlerinde uygulanacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı  (YKS ) öncesinde, sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi. Abdulcelil KAHVECİ öğrenciler ve velilere hitaben;

 

Sevgili Öğrenciler,

     Eğitim-öğretim hayatınızdaki on iki yıllık maratonun ardından, geleceğinizi belirleyecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına gireceksiniz.

     Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin heyecanını, azmini, mücadelelerini, sabrını, inancını ortaya koyarak, fırsatları yakalayabilecekleri bir sınav süreci geçirmeleri en büyük dileğimizdir.

     Ders çalışırken, test çözerken aynı zamanda motivasyonunuzu da yüksek tutmak için ayrı bir çaba sarf ettiniz. Kendinize güvendiğiniz sürece aşamayacağınız hiçbir engelin bulunmadığına inanıyorum. İyimser olmaya ve her zaman olumlu düşünmeye önem veriniz.

     Öğrencilerimizin bu duygu ve düşüncelerle stresten ve heyecandan uzak bir şekilde sınava girmeleri durumunda, bilgi ve birikimlerini en üst seviyede sınava yansıtacaklarına inanıyor, Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Değerli Veliler,

     Çocuklarımız bizlerin geleceğidir. Çocuklarımızın başarılı olmalarında en büyük görev anne babaya yani bizlere düşmektedir. Öğrencilerin uzun çalışma maratonu sonunda hayatlarını şekillendirmek için, üniversiteyi kazanması en büyük dileğimizdir. Anne ve babaların bazı yanlış tutum ve davranışları onların var olan kaygı ve heyecanlarını daha da artırmaktadır. Bundan dolayı bu süreçte siz velilerin bazı konularda daha duyarlı olmaları öğrencilerimizin yararlarına olacaktır. Sınav sonucunda alacakları puan her ne olursa olsun onlara her zaman destek olalım ve onların ne kadar değerli olduklarını hissettirelim. Sınavlar gelip geçicidir ama anne-baba-çocuk ilişkisi kalıcıdır ve hep devam eder.

 

   Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm yönetici, öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyorum.

 

30 Haziran Cumartesi günü saat: 10.15’te başlayacak olan Temel Yeterlilik Testi (TYT)’ne  Artvin İl genelinde 3.360 aday katılacak olup bunlardan 1941’i 12.sınıfa devam eden öğrencilerimizden oluşmaktadır.  1 Temmuz Pazar günü saat: 10.15’te başlayacak olan Alan Yeterlilik Testine  2.826 kişi ve aynı tarihte 15:45’te başlayacak olan Yabancı Dil Testine  146 kişi katılacaktır.

 

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.