ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ´nin 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil KAHVECİ´nin 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Bugün 15 Temmuz 2019. Fetö Terör örgütünün haince planladığı darbe girişiminin 3. yıl dönümü. Bugün milletçe, 81 il yine meydanlarda, demokrasi nöbetindeyiz.    

15 Temmuz akşamı Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk siyasi tarihinde eşi benzeri görülmemiş büyüklükte hain bir saldırıya maruz kalmıştır. Düşmanın savaş meydanlarında bile yapmadığı alçaklığı o gece, vatanımızı bölmeye çalışan hainler milletimize reva görmüştür.    

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kadim bir  devlet ve millettir. 1071 Malazgirt'ten bu yana Anadolu'yu yurt edinen bu millet Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda düşmana karşı nasıl göğsünü siper etmişse 15 Temmuz 2016'da da aynı ruh ve inançla toplara, tanklara karşı durmuş ve bu memleketin aziz evlatları tüm dünyaya millet olma dersini vermiştir.    

15 Temmuz, Türkiye Cumhuriyeti'nin demokrasi zaferidir. Bu milletin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti'nin içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz diken hain çetelerin yapmaya çalıştığı kalkışmayı; sokaklara dökülen genç yaşlı, kadın erkek,  milyonların bastırdığı bir destandır.    

Bütün cihan gördü ki, Türk milleti asil kanlarıyla suladığı bu vatan toprağının bir karışını bile hainlere teslim etmez. Ve yine gördüler ki, demokrasiye göz diken kanlı ellerin asla hâkimiyetine girmez bu millet. Aramızda ayrılıklar yaratmak isteyen tüm güçler gördüler ki, Türk milleti gerçekten büyük ve asil bir millettir.   

Bizler bundan sonra birlikteliğimizden asla ödün vermeyeceğiz. Şer odaklarına karşı hep birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. Allah içimizdeki ve dışarıdaki şer odaklarına bir daha fırsat vermesin. Değerli Artvinliler, korkudan korkmayacağız, korkudan korkan asla başaramaz. Bizler iyice kenetleneceğiz. Görevimizi daha büyük aşk ve şevkle yerine getireceğiz.Devletimizin ve milletimizin yanında dimdik duracağız.    

15 Temmuz 2016 gecesi, ülkesi ve vatanı için şehadete yürüyen  Artvinli şehitlerimiz  Erol İNCE ile Dursun ACAR'a ve tüm şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Aziz şehitlerimiz, tarihin şerefli sayfalarına adını yazdırarak ölümsüzleştiler. Gazilerimize ise minnet ve şükranlarımı sunuyorum.     

Tasalanma yiğidim zaman bizden yanadır, Külümüzden yükselen duman bizden yanadır Son durak son ilahi ferman bizden yanadır    

Dünya düşman olsa da iman bizden yanadır.

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.