ARTVİN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci’nin 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci’nin 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü  Mesajı

Dönmeyi hiç düşünmediler. Bu vatanı, evlatlarına bırakabilmek için devlet,  millet, bayrak uğrunda canlarını gözlerini kırpmadan verdiler. Dün Malazgirt’te,  İstanbul’un Fethinde, Çanakkale’de, 15 Temmuz Destanı’nda ve bugün Afrin’de.

Çanakkale, vatan savunmasının akıl ve iman gücüyle destana dönüştüğü, vatanseverlik, fedakârlık, cesaret gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği büyük bir zaferdir.

Çanakkale, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olması bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır.

Büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan Çanakkale Zaferinin 103. yıl dönümünü kutlarken, bu uğurda canlarını vermiş şehitlerimizin mukaddes hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıldönümü vesilesiyle geçmişten bugüne canlarını vatan, millet, bayrak uğruna feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı uzun ömürler temenni ediyorum.

Çarşı Mah. Adliye Sok. No.4 - 0 466 280 98 00 / 0 466 280 98 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.